Фізична культура

5  клас  Фізична культура

Історія олімпійского руху

Фізичне виховання у Стародавній Греції

Найвищого розвитку фізична культура і спорт досягли в VIII - IV ст. до н.е. під час розквіту рабовласницьких відносин в Греції.
Залежно від економічного, політичного і культурного розвитку, військової організації і системи виховання певна грецька держава визначала завдання, засоби, форми і методи фізичного виховання.
Фізична культура Спарти, завзято трималася за племінні традиції, досягла апогею в VI в. до н.е.
Центральним завданням фізичного виховання було формування підростаючого покоління, здатного перемогти у будь-яких умовах, відважного, наполегливого і сліпо підкоряється дорослим.
Спартанець-батько повинен був показати новонароджену дитину раді старійшин. Ростити його далі дозволялося тільки в разі, якщо рада знаходила його життєздатним.
Слабких дітей скидали в ущелину з гори Тайгет.
Дітей з народження не сповивали, щоб вони виросли загартованими.
Систему фізичного виховання Спарти висвітлюють нотатки Платона (427 - 347 рр.. до н.е.).
Дітей, які досягли 7-річного віку, відбирали у батьків і передавали в розпорядження державних вихователів.
Вихователі гартували дітей, привчали переносити холод, голод, спрагу, виносити біль, здійснювали загальну фізичну підготовку.
У цих умовах до 14 років кожна дитина звикала до фізичних та душевних випробувань і отримувала уявлення про основи гімнастики та орхестрікі.
Щоб переконатися в тому, що діти ростуть здоровими, влаштовувалися змагання перед відкритими могилами героїв минулого, виховуючи тим самим почуття відповідальності перед звершеннями предків.
З посилених форм випробувань перед посвяченням у підлітки в 15-річному віці був вироблений звичай - криптій.
Він означав випробувальний рік. У ході таких акцій молодь разом з керівником здійснювала нічні нальоти, вбиваючи і відводячи намічені жертви. Після закінчення іспитового строку підлітки потрапляли в групи ейренів. В основу їх навчання були покладені стройові заняття з оволодіння зброєю, п'ятиборство, кулачний бій (спартанська гімнастика).
До досягнення 20-річного віку дівчат навчали, як і юнаків, щоб вони у відсутність чоловіків забезпечували порядок, а також для того, щоб від них народжувалося міцне потомство.
По іншому здійснювалося фізичне виховання в Аттиці з центром в Афінах. Виховна та освітня системи в Афінах у V - VI ст. до н.е. не обмежувалися тільки військово-фізичною підготовкою молоді, як у Спарті, а давали різнобічне виховання.
Афіняни вважали, що гармонійний розвиток людини повинно складатися з розумового, морального, естетичного і фізичного виховання.
Діти до 7 років виховувалися в сім'ї під наглядом раба або рабині.
Після 7 років дівчатка продовжували виховуватися вдома, а юнаки до 16 років відвідували державну або приватну школу.
Вони проходили навчання в мусичній (від слова "муза"; давала розумовий, естетичне та моральне виховання) та гімнастичних школах (гімнос - оголений). В гімнастичних школах - палєстрах (палє - боротьба) - навчалися з 12 років, з 14 років продовжували навчання в мусичній школі.
З 16 - 18 років юнаків після гімнастичних і мусичних шкіл визначали в гімнасій. В Афінах було три гімнасії: Академія, Лікей та Кіносарг, де крім занять фізичною культурою вивчалися політика, філософія і література.
З 18 років молодих людей визначали в державну військову організацію ефебії, де вони несли військову службу.
Зміст грецької гімнастики та агоністики.
У Древній Греції розрізняли два методи застосування фізичних вправ: гімнастику, або загальне фізичне виховання, і агоністику - спеціальну підготовку і участь в змаганнях.
Гімнастика складалася з Палестріка, орхестрики та ігор.
У Палестріку входили різноманітні вправи, що забезпечують всебічну фізичну підготовку. Основу Палестріки становило п'ятиборстві (пентатлон), яке включало: біг на одну стадію - стадіодром (близько 200 м), стрибки в довжину, метання списа і диска, боротьбу. У Палестріку також входили: панкратіон (з'єднання боротьби з кулачним боєм), плавання, кулачний бій, верхова їзда, фехтування, стрільба з лука та ін..
У орхестрику входили різні ритуальні вправи і танці для розвитку пластики і грації, формування постави, красивих форм тіла, красивих рухів тіла, що виконуються зазвичай під музику.
Ігри, в основному рухливі, використовувалися головним чином при заняттях з дітьми. Були ігри з м'ячем (сферистика), колесом, ключкою, палицею, в кості, перетягування, ігри з подоланням опору партнера, утримуванням рівноваги, гойдалки і ін..
З юних років елліни пізнавали смак перемоги у змаганнях. Одним із завдань фізичного виховання було прищеплення навичок боротьби, змагання у силі, спритності, швидкості, витривалості. Цей підхід лежав в основі стрункої системи змагань, яку греки називали агоністики.
Агоністика розпадалася на гімнастичні ігри та змагання, а також мусичні змагання (музика, танці, поезія).
Змагання - агони - проводилися щорічно у всіх грецьких полісах. Вони були неодмінною частиною будь-якого свята і завжди проводилися у присутності глядачів. Деякі з агонів переросли місцеве значення і набули загальногрецький - панеллінский - статус.
Древні греки були язичниками і присвячували агони своїм улюбленим богам. З гімнастичних агонів великою популярністю користувалися Істмійські ігри (в Дельфах) на честь бога морів Посейдона, Панафінейскі гри (в Афінах) присвячувалися богині Афіні Палладі. Проте з усіх ігор найбільше значення мали Олімпійські ігри, що проводилися на честь головного бога - Зевса Олімпійського.
Виступати на Іграх - це була велика честь і відповідальність. Кожен атлет повинен був 10 місяців готуватися будинку і ще місяць тренуватися в Олімпії. Та не як-небудь, а дуже завзято.

                                                                                                             Гра «Прибери зайве»                                      
     1.Олімпійські ігри є:
а) зимові;     б) осінні;     в) літні;     г) параолімпійські.
     2. Олімпійські ігри проводяться:
а) раз у два роки;   б) раз у чотири роки;   в) раз у три .
     3. Засновником Олімпійських ігор сучасності був:
а) П’єр Рішар;     б) П’єр де Кубертен;     в) П’єр Нарцис.
     4. Що є символом Олімпійських ігор?
а) п’ять переплетених кілець;   б) п’ять переплетених бубликів;   в) п’ять переплетених кульок.
     5. Як запалюють смолоскип для естафети олімпійського вогню?
а ) сірниками;    б) запальничкою;    в) сонячним промінням.
     6. Фізична культура це:
а) розваги на свіжому повітрі;    б) частина людської культури;                               в) прагнення до вищих спортивних досягнень.
     7. З чого починається день кожної людини?                 
 а) зі сніданку;     б) з ранкової гімнастики;     в) зі співу.
     8. З якого старту починається біг на короткі дистанції?  
а) високого;         б) низького;           в) довільного.
      9. Як називається початок дистанції ?
а) старт;                          б) фініш;                     в) початок.
      10. Як називається кінець дистанції ?
а) стоп;                      б) фініш;                    в) кінець.

      11. Скільки команд дається під час бігу на короткі дистанції ?
а) три;                        б) дві;                     в) одна.
      12. Щоб бути здоровим потрібно:
а) співати;       б) працювати з комп’ютером;     в) займатися фізкультурою.


Правила гри у волейболі

Волейбол проводиться на майданчику розміром 9х18м., яка ділиться навпіл сіткою.
Для чоловічих команд сітка розташовується на висоті 2,43 метра,
а для жіночих – 2,25 метрів.
У складі команди грає 6 осіб, які можуть змінюватися по ходу матчу.
Мета гри полягає в приземленні м’яча в зону суперника, при дотриманні правил.
Починається партія з подачі однієї з команд.
Якщо при введенні м’яча в гру він не перелетів сітку або вилетів за межі ігрового майданчика, то чергова подача передається суперникові і на їх рахунок зараховується 1 очко.
Якщо м’яч залишається у грі, то приймаюча команда повинна перекинути його назад. Правила волейболу дозволяють при розіграші зробити три торкання, причому один гравець двічі підряд не може доторкнутися до м’яча.
Щоб якісно провести атаку, кожна команда розігрує м’яч в своїй зоні. Для цього командами придумані власні комбінації, що дозволяють будь-якими способами професійно атакувати.
Якщо розіграш вдалий і м’яч приземлився на майданчик суперників, то команді зараховується 1 очко, а якщо ні, то окуляри віддаються іншій команді. Ні в якому разі не можна під час розіграшу доторкатися будь-якими частинами тіла до сітки, так як ця дія може принести додаткове очко команді супротивників. Також під час матчу гравці на майданчику після втрати м’яча суперником міняються місцями за годинниковою стрілкою. Тому кожну чергову подачу виробляє новий гравець. Єдиний, хто не робить перехід – це ліберо, який виконує функції захисту.
У волейболі може бути зіграно максимум 5 партій, тому серія триває до 3 перемог. Кожна грається до 25 очок. Дуже важливо знати, що виграна партія закінчується тільки в разі розриву в рахунку в 2 очки. Тому рахунок може бути як 28-26, так і 44-42. Все залежить від ентузіазму гравців і їх настрою виграти дану партію. Якщо у серії зафіксований рахунок 2-2, то проводиться вирішальна третє гра до 15 очок.
Позиції у волейболі
Якщо вивчати правила гри у волейбол, то можна виявити, що всього є три позиції атакуючий гравець, оборонний гравець і ліберо.

Атакуючі гравці -
 це ті, які стоять безпосередньо під сіткою, блокують удари противника, а також самі наносять ці удари. Вони не мають право відходити до зовнішньої лінії майданчика та приймати участь в оборонних діях, оскільки це завдання оборонних гравців. Їх двоє, вони приймають удари, які не змогли заблокувати гравці під сіткою, і распасовивают власні атаки. Таким чином, виходить 5 гравців.
Де ж шостий? А шостим виступає вільний захисник, або ліберо. Він більше всіх відрізняється від інших гравців.
По-перше, він носить майку кольору, відмінного від кольорів команди, а по-друге, він може переміщатися по всій зоні оборони, чого не можуть робити інші гравці, прив'язані до своїх позицій.
Правила гри волейбол дозволяють ліберо допомагати захисникам у будь-якому місці, але при цьому позбавляють його можливості здійснювати подачі.
Нові правила волейболу
Щорічно в будь-яких видах спорту міняються правила. Це пов’язано з тим, що потрібно постійно знаходити той варіант, з прийняттям якого гравцям, тренерам і суддям було б простіше правильно робити свою справу. Це стосується і волейболу.
Так, наприклад, в 2008 році на 31-му конгресі в Дубаї були затверджені офіційні правила волейболу 2009-2012. З прийняттям таких рішень усі чемпіонати та кубки вже практично скрізь розігруються за новими правилами.
Останні зміни внесли поправки щодо кількості гравців, що входять до складу команди.
Було роз’яснено можливі дії капітанів команд.
З кожним роком змінюються правила, що стосуються переходу суперника через середню лінію. Якщо раніше взагалі не можна було його перетинати, то з прийняттям нових правил це стало дозволеним, головне щоб цей нюанс не завадив ігровому процесу. Схоже рішення стосується правил контакту з сіткою і блокування удару суперника.
Порушення правил
Найбільш характерні для гри помилки гравців і тренера.
При подачі
  • Гравець заступив ногою на простір майданчика.
  • Гравець підкинув і впіймав м'яч.
  • Після закінчення 8 секунд після свистка судді м'яч передається команді суперників.Торкання антени м'ячем.
  • Скоїв подачу до свистка судді.
При розіграші
  • Зроблено більше трьох торкань.
  • Торкання верхнього краю сітки гравцем, що виконує активну ігрову дію.
  • Заступ гравцем задньої лінії триметрової лінії при атаці.
  • Помилка на прийомі: подвійне торкання або затримка м'яча.
  • Торкання антени м'ячем при ударі.
Регламент
  • Порушення розстановки.
  • Неспортивну поведінку одного з гравців чи тренера.

Правила гри у піонербол

Це— спортивна гра з м'ячем, схожа за правилами з волейболом. Зародилася в СРСР в 30-х роках XX століття і призначалася насамперед для дітей шкільного віку (піонерів).
Правила гри
У грі використовується волейбольний м'яч (діаметр— 65-67см, вага— до 300 г). Майданчик має розміри 18х9 метрів. Ігрове поле поділяється сіткою (висота 2,43 м— для чоловічих команд і 2,24 м— для жіночих) навпіл, кожна команда перебуває на своєму ігровому квадраті розмірами 9×9м. В команді від 3 до 7 осіб, відповідно до кількості, ігровий квадрат ділять на умовні ділянки (за кожну відповідає прикріплений гравець)[2].
Гравець задньої лінії, перебуваючи в межах майданчика в дальньому правому куті, робить кидок через сітку на половину поля команди супротивника. Один з гравців протилежної команди повинен зловити м'яч і, зробивши не більше трьох кроків або однієї передачі м'яча і двох кроків на своїй половині майданчика, перекинути його через сітку назад на половину поля першої команди. Один з гравців першої команди також повинен зловити м'яч і, зробивши не більше трьох кроків або однієї передачі м'яча і двох кроків, перекинути його на половину поля команди суперника. І так далі до тих пір, поки м'яч не впаде на землю— тоді команді, яка кинула м'яч зараховується одне очко.
М'яч вважається програним, а команда, що подає, втрачає подачу, якщо:
  • м'яч торкнувся підлоги;
  • гравець зробив більше трьох кроків з м'ячем в атаці;
  • м'яч торкнувся тіла гравця нижче пояса або прокотився по тілу;
  • гравець доторкнувся до сітки;
  • гравець доторкнувся до м'яча двічі підряд;
  • гравець перейшов через середню лінію;
  • м'яч перелетів над сіткою, але приземлився за лініями, що обмежують майданчик;
  • м'яч перелетів під сіткою або торкнувся предметів, що знаходяться поза межами майданчика.
Як і у волейболі, гравці переміщаються по майданчику в наступну зону за годинниковою стрілкою після виграшу подачі. Після набору певної кількості очок (зазвичай 10, 15 або 25 за мінімальної переваги над суперником у 2 очки) команди змінюють сторони поля, і розігрується друга партія. Якщо результат після двох партій рівний (1:1), то призначається третя партія.
Право першої подачі в матчі визначається жеребкуванням, після кожної партії відбувається зміна сторін і першою подає протилежна команда. У середині вирішальної (третьої) партії робиться заміна сторін, подачу після заміни виконує той самий гравець.
Варіанти гри
Іноді діє «правило трьох передач», в цьому випадку гравці однієї команди повинні два рази перекинути м'яч між собою, а третій кидок повинен проводитися на половину поля суперника. Крім того може застосовуватися правило «втрати подачі», яке перш існувало у волейболі. У цьому випадку команда, яка подавала і пропустила м'яч тільки втрачає подачу, але не віддає очок суперникам. Таким чином, за одну подачу очки можуть нараховуватися тільки команді, яка подає.
Існує варіант піонерболу з двома м'ячами. Грають дві команди по 6-8 гравців у кожній. Гравці, які стоять ближче до кутів майданчика, отримують по м'ячу і готуються до подачі (кидка м'ячі на половину поля супротивника) по свистку судді. Після свистка завдання кожної з команд полягає в тому, щоб обидва м'ячі одночасно не опинилися на її половині поля, а торкнулися рук або землі на половині поля суперника. У цьому випадку гра зупиняється і команда, на майданчику якої два м'ячі, програє очко. М'ячі, що зіткнулися в повітрі, повертаються для нової подачі.
В іншому правила схожі з основним варіантом піонерболу. 




Спробуємо зробити самостійно
https://www.youtube.com/watch?v=LF1hsGsYYH4 


6 клас  Фізична культура

Олімпійські ігри у Стародав­ній Греції.

Легенди про походження Олімпії.
Найвідоміша легенда свідчить, як цар Еллади Іфіт, бачивши, що його народ втомився від нескінченних воєн, відправився в Дельфи, де жриця Аполлона передала йому веління богів: влаштувати бажані їм загальнийгрецькі атлетичні святкування. Після чого Іфіт, спартанський законодавець Лікург і афінський законодавець і реформатор Кліосфен встановили порядок проведення таких ігор і уклали священний союз. Олімпію, де належало проводити це святкування, оголосили священним місцем, а будь-якого, хто увійде до її меж озброєним, – злочинцем.
Згідно іншому міфу, син зевса Геракл привіз в Олімпію священну оливкову гілку і заснував ігри атлетів в ознаменування перемоги зевса над його лютим батьком Кроном.
Ігри проводилися на честь бога Зевса
Олімпія
Олімпія. Розташована в північно-західній частині Пелопонесського півострова. Тут знаходився Алтіс (Альтіс) – легендарний священний гай зевса і храмово-культовий комплекс, що остаточно сформувався приблизно в 6 в. до н.е. На території святилища розташовувалися культові будівлі, монументи, спортивні споруди і удома, де в період проведення змагань проживали атлети і гості. Олімпійське святилище залишалося осереддям грецького мистецтва аж до 4 в. до н.е.
Олімпійське літочислення.
З Олімпійських ігор 776 до н.е. (найраніші Ігри, згадка про яких дійшла до нас, – за підрахунками деяких фахівців,
Олімпійські ігри стали проводитися на 100 з гаком років раніше) у греків йшов відлік особливого «олімпійського літочислення», введеного істориком Тімєєм.
Олимпийске свято відзначали в «священний місяць», що починається з першого повного місяця після літнього сонцестояння.
Він повинен був повторюватися через кожні 1417 днів, що складали Олімпіаду – грецький «олімпійський» рік.
І ось Нарешті в 2004 році ігри пройшли на своїй батьківщині – в Греції.
Олімпійські Ігри в Стародавній Греції.
Олімпійські Ігри були найбільшим святом світу, який, як і у наш час, влаштовувався один раз в чотири роки. На час проведення Ігор припинялися всі військові дії між ворогуючими грецькими державами. Перемир'я було знаком шани і пошани священного духу олімпійської єдності. Встановлювалася екехірія — священне перемир’я.
На початку олімпійські змагання продовжувалися всього один день і проводився тільки один вид змагань— біг на дистанцію однієї «стадії» (192.27м). Стадія була умовною мірою довжини, рівної, згідно легенді, 60-кратній довжині ступні великого Геракла, або відстані, яку він міг пробігти на одному диханні.
З часом в олімпійські змагання були включені нові види спорту — метання диска, списи, боротьба, кулачний бій, біг зі зброєю і гонки на колісницях, запряжених четвірками коней.
З IVстоліття до нашої ери на Олімпійських Іграх окрім спортсменів стали виступати поети, оратори, драматурги, музиканти, актори.
Переможець і види спорту
Перша Олімпіада в стародавній Греції була проведена в 776 році до н.е. Тоді в її програму не входили змагання по боротьбі. Але незабаром вона стала складовою частиною пентатлона (п'ятиборства), потім - панкратіона (бокс і боротьба), потім боротьба була виділена в самостійний вид програм.
Мілон Кратонській - один з популярних героїв стародавньої Греції. Історія донесла до нас ім'я шестикратного переможця стародавніх Олімпіад. Шість його перемог розтягнулися в часі майже на три десятиліття. Закінчив він виступати у віці 45 років.
Всюди в Греції розповідали про подвиги Полідама. Цей атлет однією рукою утримував за колесо колісницю, запряжену четвіркою коней.
Найславнішим серед борців був Мілон. Ще підлітком він щодня піднімав теля і носив його на своїх плечах. Згодом теля замінив бик, а Мілон став першим силачем Еллади.
Знаменитий бігун і кулачний боєць Феаген уже в дитинстві був не за роками сильним. Повертаючись зі школи, він відніс із ринкової площі бронзову статую, що сподобалася йому. Хлопчика покарали, примусивши віднести важку статую на колишнє місце, а поговір про це поширився по всій Греції.
Олімпійські ігри з часом стали подією всегречеського масштабу. На Ігри з'їжджалася безліч людей не тільки з самої Греції, але і з її міст-колоній від Середземного до Чорного моря.
Ігри продовжувалися і тоді, коли Еллада потрапила в підпорядкування до Риму (в середині 2 в до н.е.), унаслідок чого був порушений один з основоположних олімпійських принципів, що допускав участь в Олімпійських іграх виключно грецьких громадян, а в числі переможців опинилися навіть деякі римські імператори (у тому числі і Нерон, що «виграв» скачки на колісницях, запряжених десятьма кіньми).
Позначався на Олімпійських іграх і що почався в 4 столітті до н.е. загальний занепад грецької культури: вони поступово втрачали минуле значення і суть, перетворюючись із спортивного змагання і значущої суспільної події в суто розважальний захід, в якому брали участь переважно атлети-професіонали.
З усіх усюд до Олімпії валив люд: хто діставався пішки, хто — верхи, а дехто навіть плив кораблем за тридев’ять земель, аби лиш одним оком глянути на величних грецьких атлетів. Навколо міста виростали цілі наметові поселення. Щоб поспостерігати за спортсменами, глядачі вщент заповнювали схили пагорбів навколо долини річки Алфей.
Існувала досить цікава традиція: переможець Олімпіади урочисто в’їжджав в місто на колісниці, але не через головні ворота, а через отвір в стіні, який відразу після цього закривали, щоб не випустити з міста переможний дух Олімпіади. Переможець був одягнений у червоний плащ, а на голові у нього був вінок з листя лавра, який був символом перемоги.
Після урочистої перемоги та церемонії нагородження ( вручення вінка зі священної маслини та пальмової гілки) олімпіонік жив, як вареник у маслі.
На його честь влаштовували свята, співали гімни, виготовляли статуї, в Афінах — звільняли від податків та обтяжливих громадських обов’язків. А ще переможцеві завжди лишали найкраще місце в театрі.
Подекуди особливими привілеями користувались навіть діти олімпійця.
Цікаво, що жінок на Олімпійські змагання не пускали під страхом смертельної кари.
Відважні елліни змагалися з бігу, кулачного бою (переможцем якого одного разу став Піфагор), стрибків, кидання списа тощо. Проте найбільш небезпечними були перегони колісниць. Ти не повіриш, але переможцем кінних змагань вважали власника коней, а не бідного візника, який ризикував життям заради виграшу.
Археологічні розкопки свідчать, що в Олімпії спеціально для змагань було зведено 5 стадіонів прямокутної або підковоподібної форми з трибунами для уболівальників.

1168 років поспіль тривали Олімпійські ігри.
В 394 р. н. е. Римський император Феодосій 1 видав наказ забороняющий проведення Олімпійських игор.
Император приняв християнство и вирішив викорінити антихристиянські ігри.
Спортивні споруди були значно пошкоджені, а два землетруси VІ ст. зруйнували Олімпію. Ігри були забуті на 1000 років.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ:
1. Створити колаж або малюнок на тему: "Види спорту у Стародавній Греції"

2. Склади кросворд на тему: "Олімпійські ігри у Стародавній Греції"
                                     
                              Гра « Вибери вірне»                                      
  1. В якому році відбулися перші Олімпійські ігри сучасності?
а) 1896 р.;                     б) 1968 р.;               в) 1986 р..
     2. До Олімпійської символіки належать:
а) олімпійський прапор;        б) олімпійський гімн;  в) олімпійський вогонь;            г) олімпійське гасло; д) олімпійська форма;     ж) олімпійська емблема;
  з) олімпійський стадіон.
     3. Гаслом Олімпійських ігор є слова:
а) «Швидше. Вище. Сильніше.» ;  б) «Швидше. Влучніше. Вище.»;
в) «Швидше. Сильніше. Веселіше.».
     4. Олімпійські ігри зародилися:
а) в Італії;                 б) в Греції;               в) в Франції.
     5. Чим нагороджували переможців стародавніх Олімпійських ігор?
а) вінком з квітів;  б) вінком з гілок оливи;     в) вінком з гілок лаврового листя.
     6. Що символізують п’ять переплетених кілець?
а) п’ять країн світу;  б) толерантність і дружбу спортсменів з 5-ти континентів;    в) п’ять видів спорту.
     7. Що входить в легку атлетику?
а) стрибки;    б) фехтування;       в) біг;   г) метання;   д) футбол.
     8. З якого старту починається біг на довгі дистанції?
а) низького;               б) високого;             в) довільного.

     9. Як називається неправильний, несвоєчасний старт, узятий раніше поданої команди?
а) бракований старт;     б) фальстарт;    в) невірний старт.
     10. Скільки спроб дається стрибуну на змаганнях зі стрибків у довжину з розбігу?
а) дві;                              б) три;                              в) одна.
     11. Як називається місце попадання м’яча під час метання на дальність?
а) тунель;              б) мішень;                 в) коридор.
     12. Що таке старт?
а) початок будь – якого змагання на швидкість;
б) початок будь – якого спортивного свята;                                                    
 в) кінець будь – якого змагання на швидкість.

Відповіді  надіслати у Viber групу



Опрацювати   

Правила гри у волейбол: коротко по пунктах, для школярів




Робимо зарядку  в домашніх умовах
https://www.youtube.com/watch?v=LF1hsGsYYH4 



7 клас Фізична культура


            

В 394 р. н. е. Римський император Феодосій 1 видав наказ забороняющий проведення Олімпійських игор. Император приняв християнство и вирішив викорінити антихристиянські ігри.
Спортивні споруди були значно пошкоджені, а два землетруси VІ ст. зруйнували Олімпію. Ігри були забуті на 1000 років.

Відродження Олімпійських ігор сучасності

З настанням епохи Ренесансу, що відновила інтерес до мистецтва Давньої Греції, згадали про Олімпійські ігри.
На початку 19 ст. Спорт одержав у Європі загальне визнання, і виникло прагнення організувати щось подібне Олімпійським іграм.
Певний слід в історії залишили локальні ігри, організовані в Греції у 1859, 1870, 1875 і 1879 роках.
Хоча вони і не дали відчутних практичних результатів у розвитку міжнародного олімпійського руху, але послужили поштовхом до формування Олімпійських ігор сучасності.
По-справжньому стародавніми Іграми стали цікавитися, лише, коли почалися розкопки Олімпії, що спить під багатовіковими нашаруваннями. Знахідки одна вразливіша іншої Все частіше стали лунати голоси за відродження великих змагань.
А до того часу (мова йде про останню чверть дев'ятнадцятого століття) боязко, але вже з'являються національні і спортивні міжнародні союзи ... Олімпійські ігри просто повинні були відбутися!
Однак справа адже це дуже складне: цілі гори організаційної роботи. А, крім того, потрібні чималі гроші, необхідні єдині правила, що своєю твердою об'єктивністю підходили б усім.
Головне ж - потрібна була людина, який би, поклав на це життя. Який був би не тільки відданий ідеї олімпізму, а до того ж утворений, шляхетний, енергійний. І така людина знайшлася.
П'єр де Фреді, барон де Кубертен (1863-1937) був одним із самих цікавих, талановитих, енергійних і захоплених людей свого часу. Його ім'я навічно пов'язано з Олімпійськими іграми.
Після закінчення паризького університету Сорбони, П'єр разом із друзями створює спортивний клуб. Тут займаються футболом, фехтуванням і веслуванням. Приблизно з цієї ж пори Кубертен ясно розуміє, що без фізичного не може бути і духовного, і морального розвитку.
Саме П'єр де Кубертен став творцем спортивних союзів для дітей, організатором міжнародних змагань. Вже тільки за одне це ім'я його повинно було б назавжди залишитися у світовому спорті. Однак головна справа, головний спортивний подвиг Кубертена був попереду!
Кубертен ні на хвилину не залишав мрії про казкову, віддаленої від нас багатьма і багатьма століттями Олімпії.
Він був ще зовсім молодою людиною, коли висловив думку про відродження Олімпійських ігор. З цього моменту все своє життя П'єр де Кубертен підкорив здійсненню великої ідеї. Помер він у віці сімдесяти трьох років, а почав займатися Олімпійськими іграми в двадцять шість, тобто олімпізму було віддано майже півстоліття!
Не треба думати, що ідея Кубертена відразу захопила весь спортивний світ. Тих, хто сумнівається і супротивників у неї було хоч відбавляй ... Ще більше - спортсменів і спортивних діячів, які говорили, що взагалі-то справа ця гарне, але самі займатися цією гарною справою не хотіли.
Кубертен же об'їжджає багато країн світу, сперечається, переконує, доводить. Пише сотні листів у всілякі спортивні організації. Візьмемо, приміром, Перші Олімпійські Ігри сучасності, що проводилися в 1896р. в Афінах.
Адміністрація Афін і грецький уряд не в силах були зробити повні витрати на проведення Ігор. Уряд не погоджувався на виділення додаткових коштів, мотивуючи свою відмову тим, що афіняни, мовляв, погано розбираються в спорті, що в місті немає необхідних спортивних споруд для проведення змагань, а фінансове положення Греції не дозволяє запросити представників з багатьох країн на свято. Багато видатних державні і політичні діячі підтримали заяву уряду. Наприклад, впливовий політичний діяч Стефонос Дратоміс писав, що Греція не в змозі втілити в життя чудову ідею П'єра де Кубертена і проведення Ігор найкраще відкласти до 1900 року, як складову частину Всесвітньої виставки в Парижі. П'єр де Кубертен був змушений звернутися з листом до Ф. Кеменов з проханням вишукати можливість проведення Ігор 1896 року на угорській території. Однак угорська влада в проханні категорично відмовили у зв'язку з відсутністю коштів. Після цих відмов П'єр де Кубертен все ж наполягав на проведенні Ігор у Греціі. По думку П'єр де Кубертена, при організації Ігор можна було обійтися без особливих урядових витрат і розраховувати на допомогу тільки приватних осіб. Цю точку зору поділяв і грецький кронпринц Костянтин, який створив спеціальну комісію сприяння. Він призначив колишнього мера Афін Филемона генеральним секретарем комісії, а також звернувся до народу із закликом про пожертвування засобів у фонд підготовки Олімпіади. Гроші стали надходити не тільки від жителів Греції, але і з Лондона, Марселя, Константинополя й інших міст, де існували багаті грецькі колонії. На гроші, що надійшли з Олександрії від Георга Авероффа, був відновлений древній олімпійський стадіон. В Афінах були споруджені також велодром і стрільбище. У центрі міста розмістили тенісні корти. Спортсменам надавалися павільйони з елінгами і роздягальнями для проведення змагань з веслування. Підготовкою місць для проведення змагань I Олімпіади займався грецький Національний олімпійський комітет, який зумів закінчити всі підготовчі роботи за один рік. Міжнародний олімпійський комітет і національні комітети інших країн підбирали учасників Ігор, що виявилося не простою справою. Ось що писав з цього приводу П'єр де Кубертен: "Велика частина гімнастичних асоціацій Німеччини, Франції і Бельгії сповнена свідомістю власної винятковості: члени цих асоціацій не мають наміру терпіти в програмі Ігор тих видів спорту, які вони не культивують. Особливу ненависть у них викликають так звані "англійські" види спорту ... Інші асоціації були готові послати в Афіни своїх представників лише після надання їм інформації щодо того, який інтерес викликає до себе намічений спортивне свято ... Німецька преса, на довершення всього, заявила, що Олімпіади є винятково франко -грецьким підприємством. Тим часом пан Кеменов в Угорщині, майор Бальк у Швеції, генерал Бутовський у Росії, професор Слоен в США, лорд Амптхілл в Англії і доктор Гут-Ярковський в Богемії робили все можливе для того, щоб пробудити інтерес до майбутніх змагань ". Організовуючи ці Ігри, П'єру де Кубертену доводилося враховувати політичні відносини і розбіжності між країнами, і в першу чергу між Німеччиною і Грецією. У 1895 році в Німеччині був утворений комітет з участі в Олімпійських іграх. 6 квітня 1896, на Мармуровому стадіоні, король Греції в присутності 80 тисяч глядачів оголосив Ігри I Олімпіади відкритими. "Це був хвилюючий момент. Тисяча п'ятсот два роки тому імператор Феодосії заборонив Олімпійські ігри, без сумніву вважаючи, що, знищуючи цей ненависний пережиток язичества, він сприяє справі прогресу. Тепер же християнський монарх оголосив про формальну скасування імператорського указу ... Коли король знову зайняв своє місце, хор у 150 голосів виконав Олімпійську оду, написану спеціально для цього випадку грецьким композитором Самарою ", - відзначав П'єр де Кубертен.
Нове взагалі сприймається з труднощами. Однак Кубертен говорив про Олімпійських іграх настільки переконливо і жагуче, що французькі спортивні діячі приймають рішення скликати Міжнародний спортивний конгрес і запросити на нього представників найбільших спортивних держав.
І ось 23 червня 1894 на Конгресі в Парижі був створений Міжнародний Олімпійський Комітет - МОК.
Конгрес вирішив: через два роки пройдуть перші Олімпійські ігри! І це була велика перемога світового спорту, великий подвиг П'єра де Кубертена!
Не так давно світове співтовариство урочисто і святково відзначило 100-річний ювілей олімпійського руху сучасності, утворення МОК. Організація Об'єднаних Націй оголосила рік 100-річчя МОК - 1994 рік - Міжнародним роком спорту та олімпійського ідеалу. Вищий орган світового співтовариства відродив і давню миротворчу традицію - ООН закликала всі держави дотримувати олімпійське перемир'я.
День 23 червня традиційно щорічно відзначається в десятках країн світу, в тому числі з 1990 року і в Росії, як Олімпійський день.
А все ж головна заслуга П'єра де Кубертена в тому, що Олімпізм, олімпійський рух можна уявити собі у вигляді високого і стрункого будинку. При зведенні цього будинку П'єр де Кубертен був не тільки «виконробом», але і головним архітектором. Його натхненні думки лягли в основу олімпізму.
Перша і найголовніша з них - спорт, культура, наука, мистецтво повинні з'єднатися в міцний і прекрасний сплав, який і буде називатися олімпійським рухом.
Ідея ця здійснилася не відразу. У неї були і противники, особливо коли спорт став частиною світової політики, коли за допомогою рекордів президенти і міністри стали доводити один одному, чия країна краще.
Часи змінюються, і тепер Олімпійські ігри з'являються перед нами немов урочистий гімн людству і людяності!
Кубертен присвятив своє життя і особливої ​​науці, яка називається спортивна педагогіка. Її мета - фізичний і духовний розвиток і виховання молоді за допомогою занять спортом. П'єр де Кубертен вважав, що новий предмет допоможе зміцнити, зробити більш сильної і життєстійка французьку націю, французьку молодь. А вийшло, що він подбав про молодь усього світу.
Кубертен не був поетом. Але написав один прекрасний вірш. Називається воно «Ода спорту».
Цікава історія створення цього твору. У 1912 році проводився конкурс мистецтв, присвячений Олімпійським іграм. Кубертен написав свою знамениту «Оду спорту», ​​передав її в журі. Але так як його авторитет серед людей, що займаються олімпійським рухом, був величезний, Кубертен подав свою роботу під псевдонімом. І ось вища нагорода, золота медаль, була присуджена саме «Оді» Кубертена.
У «Оді спорту» дев'ять глав. Остання з них називається «О, спорт! Ти - мир! »Слова ці давно стали крилатими серед олімпійців.
«Ода» написана по-французьки. Переклад же його на російську дуже не досконалий.
Кубертен знаходить прості і прекрасні слова, які зрозумілі кожному спортсмену. Та й кожній людині. Він говорить про те, що спорт - наш постійний супутник у житті, справжній і надійний друг. Якщо ти будеш, вірний йому, то отримаєш натомість радість, яку він дарує твоєму духу і твоєму тілу. Але ж це дійсно так: радість руху - радість життя!
«Спорт! - Вигукує Кубертен. - Ти вісник світу. Варто тобі посміхнутися, варто піти по країнах пружною радісною ходою, і над землею розливається спокій. Люди через континенти й океани протягають один одному руки зі словами: «Здрастуй, друже!»
Олімпійська символіка
  • Олімпійські кільця
  • Олімпійський прапор
  • Олімпійське гасло
  • Олімпійська емблема
  • Олімпійський гімн
  • Олімпійський вогонь
  • Олімпійський смолоскип
Тепер кожен знає олімпійський символ: п'ять різнобарвних з'єднаних кілець, що уособлюють єдність п'яти континентів.

Олімпійське гасло
Спеціальним гаслом Олімпійських ігор є три слова: «Citius. Altius. Fortius». Ці три слова латинською означають – «швидше, вище, сильніше». Олімпійське гасло закликає всіх учасників олімпійського руху до вдосконалення та гармонії відповідно до духу олімпізму.
Перед початком Ігор спортсмени вимовляють олімпійську клятву.
«Від імені всіх учасників я обіцяю дотримуватися правил чесної гри в істинно спортивному дусі в ім’я слави спорту та честі наших команд» .
Відомо і про прекрасну традицію запалювати в Греції олімпійський вогонь, який несуть естафетою через різні країни віддані спорту люди, несуть палаючий факел до місця проведення Ігор чергової Олімпіади.
Прапор також вигадав П’єр де Кубєртєн в у 1913 р. і був представлений на VII літніх Олімпійських іграх в Антверпіні в 1920 році.
Шість кольорів (разом з білим фоном) скомбіновані так, що представляют собою національні кольори всіх країн світу.
Все це було задумано П'єром де Кубертеном! Недарма його називають батьком олімпізму. Двадцять дев'ять років Кубертен був беззмінним президентом МОК. Він став автором найважливішого документа - Олімпійської хартії. Похований Кубертен у швейцарському місті Лозанні неподалік від штаб-квартири Міжнародного олімпійського комітету. За заповітом П'єра де Кубертена серце його спочиває в Греції, на батьківщині Ігор, у безсмертній Олімпії.
Перша Олімпіада сучасності (Афіни 1894 р)
На першій афінській Олімпіаді виступали лише 245 спортсменів із 14 країн світу. Атлети змагалися у 9 видах спорту: греко-римській боротьбі, велосипедному спорті, гімнастиці, легкій і важкій атлетиці, плаванні, стрільбі, тенісі та фехтуванні.
З тих пір проведено 27 літніх Олімпіад. З 1924 року проводяться зимові Олімпійські ігри. На літніі зимові ігри з’їзжаються спортсмени з різних країн.

Щоб заповнити прогалину в змаганнях із зимових видів спорту, які влітку провести було технічно неможливо, з25 січня 1924 року проводяться зимові Олімпійські ігри. Перші були організовані у французькому місті Шамоні. Окрім фігурного катання і хокею, спортсмени змагалися зі швидкісного бігу на ковзанах, стрибків з трампліну тощо.
Поборотися за першість у змаганнях виявили бажання 293 атлети, в тому числі 13 жінок, із 16-ти країн світу. Першим олімпійським чемпіоном зимових ігор став Ч. Джутроу з США (швидкісний біг на ковзанах), проте в підсумку лідерами змагань виявилися команди Фінляндії та Норвегії. Перегони тривали 11 днів і закінчилися 4 лютого.

Календар Олімпійських ігор сучасності.

Ігри ОлімпіадРікМістоКраїна
І1896АфіниГреція
ІІ1900ПарижФранція
ІІІ1904Сент-ЛуїсСША
ІV1908ЛондонАнглія
V1912СтокгольмШвеція
VI1916Не відбулися
VII1920АнтверпенБельгія
VIII1924ПарижФранція
IX1928АмстердамГолландія
X1932Лос-АнджелесСША
XI1936БерлінНімеччина
XII1940Не відбулися
XIII1944Не відбулися
XIV1948ЛондонАнглія
XV1952ГельсінкіФінляндія
XVI1956МельбурнАвстралія
XVII1960РимІталія
XVIII1964ТокіоЯпонія
XIX1968МехікоМексика
XX1972МюнхенФРН
XXI1976МонреальКанада
XXII1980МоскваСРСР
XXIII1984Лос-АнджелесСША
XXIV1988СеулПівденна Корея
XXV1992БарселонаІспанія
XXVI1996АтлантаСША
XXVII2000СіднейАвстралія
XXVIII2004АфіниГреція
XXIX2008ПекінКитай
ХХХ2012ЛондонВелікобрітанія
ХХХІ2016Ріо-де-ЖанейроБразілія
ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ:
1. Створити колаж або малюнок на тему: "Відродження Олімпійських ігор сучасності"

2. Скласти кросворд на тему: "Відродження Олімпійських ігор сучасності " 
Виконаймо тестові завдання                   
                                      
     1. В якому місті запалюють Олімпійський вогонь?
а) Афіни;                 б) Олімпія;                 в) Спарті.
     2. Що виголошує атлет, представник країни – організатора, під час церемонії відкриття Олімпійських ігор?
а) молитву;               б) промову;                 в) клятву.
     3. Що було причиною не проведення Олімпійських ігор в 1916 , 1940 та 1944 роках?
а) землетрус;              б) війна;                 в) затемнення.
     4. Як написано у «Оді»?  «О спорт! Ти - …!»
а) мир;                       б) праця;                          в) любов.
           5. Хто мав право брати участь у стародавніх Олімпійських іграх?
а) діти;                  б) чоловіки;                   в) жінки.
    6. Видатний математик, переможець стародавніх Олімпійських ігор з кулачного бою:
а) Вієт;                       б) Піфагор;                  в) Евклід.
    7. Як називається бігун на короткі дистанції?
а) спринтер;                 б) стаєр;                в) скороход.
    8. Які фізичні якості необхідно розвивати, щоб домогтися високих результатів у стрибках у довжину?
а) витривалість;         б) швидкість;            в) стрибучість.
     9. Частина людської культури це:
а) етика;                  б) фізкультура;            в) мистецтво.
    10. Як називається бігун на довгі дистанції?
а) спринтер;              б) кросмен;              в) стаєр.
    11. Скільки разів дозволяється бігуну зробити фальстарт?
а) один;                     б) два;                   в) жодного.

     12. Якого кольору прапорець піднімає старший суддя, якщо учасник по стрибках у довжину правильно виконав вправу?
а) білий;                     б) синій;                  в) червоний.



Відповіді  надіслати у Viber групу


Опрацювати   

Правила гри у волейбол: коротко по пунктах, для школярів


Спеціальні вправи волейболіста з м'ячем для ... - YouTube




Робимо зарядку  в домашніх умовах

                                                      
8клас Фізична культура



ОСНОВНІ ЦІННОСТІ ОЛІМПІЗМУ.

ОЛІМПІЗМ – життєва філософія, що звеличує та об'єднує в гармонійне ціле тіло, волю та розум.

Основні цінності олімпізму:
  • врівноваженість якостей тіла, волі, розуму;
  • поєднання спорту з культурою та освітою;
  • дотримання способу життя, який ґрунтується на радощах, здобутих власними зусиллями;
  • поважання загальних основних етичних засад;
  • гармонійний розвиток людини;
  • сприяння утвердженню мирного суспільства;
  • поважання людської гідності;
  • розбудова мирного, кращого світу завдяки вихованню молоді засобами спорту;
  • заняття спортом без будь-яких дискримінацій;
  • взаєморозуміння в дусі дружби і чесної гри.
Історія Олімпійських ігор налічує проведення 28 Ігор Олімпіад і 19 зимових Олімпійських ігор.
Найближчі ігри відбудуться у 2006 рои в Туріні (Італія) — там стартує XX зимова Олімпіада, а слідом в 2008 році — XXIX Ігри Олімпіади в Пекіні (Китай).
Міжнародні слортивні федерації. Кожним видом спорту на Олімпійських іграх керує Міжнародна спортивна федерація (МСФ). Федерації встановлюють і контролюють правила у своїх видах спорту. Кожна МСФ є самостійною та незалежною. МОК надає право проведення змагань з видів спорту в програмах Ігор Олімпіад 28 міжнародним федераціям, а в програмах зимових Олімпійських ігор — семи.
Міжнародні спортивні федерації:
  • забезпечують розвиток своїх видів спорту в усьому світі;
  • сприяють досягненню мети, проголошеної Олімпійською Хартією;
  • встановлюють критерії добирання учасників Олімпійських ігор;
  • здійснюють нагляд за технічним контролем і керівництвом своїми видами спорту на Олімпійських іграх;
  • забезпечують технічну допомогу програмам олімпійської солідарності.
Перші міжнародні спортивні федерації були організовані ще у XIX столітті до створення МОК. Наприклад, Міжнародна федерація гімнастики (1881р.), Міжнародний союз ковзанярів та Міжнародний союз веслярських товариств
(1892 р.)
Національні олімпійські комітети
Кожна країна, яка бере участь у Олімпійських іграх, має Національний олімпійський комітет (НОК). Кожен НОК розвиває і захищає олімпійський рух у своїй країні:
  • пропагує основні принципи олімпізму засобами освіти,
  • національних олімпійських академій, культурних програм тощо;
  • заохочує розвиток спорту на всіх рівнях;
  • вживає запобіжні заходи щодо проявів будь-яких форм шахрайства, дискримінації та насильства в спорті;
  • запобігає вживанню речовин і здійсненню процедур, заборонених Всесвітньою Антидопінговою Агенцією (ВАДА);
  • представляє свої країни на Олімпійських іграх.
Національні олімпійські комітети утворюють п'ять континентальних асоціацій:
  • Асоціація європейських олімпійських комітетів;
  • Асоціація національних олімпійських комітетів Африки;
  • Олімпійська рада Азії;
  • Панамериканська спортивна організація — Північна і Південна Америка;
  • Національні олімпійські комітети Океанії. 202 НОК представляли свої країни на Олімпійських іграх 2004 року в Афінах: Європа — 48, Азія — 45, Америка — 42, Африка — 53, Австралія та Океанія — 14.
Олімпійська солідарність.
Мета Олімпійської солідарності полягає в організації допомоги національним олімпійським комітетам, які визнані МОК, зокрема тим, що мають найбільшу потребу в ній. Ця допомога набуває форми програм, які розробляються МОКом спільно з НОКами:
  • підготовка НОК до Олімпійських ігор та участі в них;
  • олімпійські стипендії для атлетів і тренерів;
  • підтримка командних видів спорту;
  • розвиток молоді;
  • підготовка до регіональних і континентальних ігор;
  • розвиток національної системи підготовки;
  • розвиток напрямів спортивної медицини, збереження навколишнього середовища, масового спорту;
  • проведення культурних, освітніх та наукових заходів у сфері олімпійського спорту.
Види спорту Ігор Олімпіад. Сьогодні олімпійська спортивна програма налічує 37 видів спорту і понад 300 видів змагань. Жінки беруть участь у 34 видах спорту та у 124 видах змагань.
Види спорту зимових Олімпійських ігор. У тих країнах нашої планети, де низькі температури перетворюють воду на кригу, а дощ — на сніг, популярними є такі зимові види спорту, як ковзанярський, лижний та санний спорт.
Перші Олімпійські ігри, де проходили змагання з цих видів спорту, відбулися в 1924 році в Шамоні (Франція).
Відтоді зимові Олімпійські ігри проводяться раз на чотири роки. Нині на цих Іграх відбувається 82 змагання з 15 видів спорту: біатлон, бобслей, хокей на льоду, санний спорт, швидкісний біг на ковзанах, шорт-трек, фігурне катання, лижний спорт (перегони, гірськолижний), стрибки на лижах з трампліна, лижне двоборство, сноубординг, фрістайл, скелетон, керлінг.

Визначні спортивні досягнення олімпійців.

До історії олімпійського спорту золотом дивовижних перемог вписано імена багатьох спортсменів. Але й у цій славетній шерензі виділяються ті, чиї разючі досягнення становлять гордість олімпійського спорту, якими пишаються їхні країни та увесь олімпійський рух.
Лариса Латиніна (Україна) — володарка найбільшої в історії спорту колекції з 18 олімпійських нагород (спортивна гімнастика), половина з яких — найвищої проби (1956—1964).

Джессі Оуенс (США) — чотириразовий олімпійський чемпіон (в бігу на 100 м, 200 м, естафетному бігу 4 х 100 м та стрибку в довжину) (1936). 25 травня 1935р.
протягом години він встановив п'ять світових рекордів, один з яких — у стрибку в
довжину — залишався неперевершеним протягом чверті століття.
Б'єрн Делі (Норвегія) — володар найбільшої кількості олімпійських нагород з лижних гонок — 12 медалей (8 — золотих, 4 — срібних) (1992—1998).
Сергій Бубка (Україна) — олімпійський чемпіон (1988), 35-разовий рекордсмен світу, шестиразовий чемпіон світу, кавалер Олімпійського ордена, визнаний кращим спортсменом світу (1997).

Яна Клочкова (Україна) — чотириразова олімпійська чемпіонка (2000, 2004), багаторазова чемпіонка світу з плавання. Перша спорт­сменка в плаванні, яка виборола золоті нагороди два рази поспіль на тих самих дистанціях — 200 та 400 м комплексним плаванням.
Пааво Нурмі (Фінляндія) — дев'ятиразовий чемпіон (1920—1928) у стаєрському бігу, кросі та бігу з перешкодами. Володар найбільшої кількості олімпійських нагород з легкої атлетики — 12 медалей (9 — золотих, 3 — срібні).
Лідія Скоблікова (СРСР, Росія) — володарка найбільшої кількості золотих олімпійських медалей — 6 — у швидкісному бігу на ковзанах (1960—1964). У 1964 р. виборола медалі найвищого ґатунку на всіх 4 дистанціях.
Карлтон Льюїс (США) — володар 9 золотих та 1 срібної медалі на Олімпійських іграх 1984—1996 рр. в бігу на 100 м, 200 м, естафетному бігу 4 х 100 м і чотири рази поспіль у стрибку в довжину.
Марк Спітц (США) — володар найбільшої кількості золотих медалей на Іграх Олімпіад з плавання — 11 медалей (9 — золотих) (1968, 1972).
Борис Шахлін (Україна) — володар 13 олімпійських нагород зі спортивної гімнастики (7 — золоті). Він сходив на найвищу сходинку п'єдесталу пошани на Іграх трьох Олімпіад (1956-1964)
Чесна гра в спорті — це дещо більше, аніж просте дотримання правил. Ігри та змагання дають нагоду досягти — разом із суперниками -досконалості. Шахраїв до гри не допускають. Сучасні вимоги до чесної гри у спорті базуються на особистій самооцінці та любові до гри.
Коли я чесно граю, то:
  • дотримуюсь правил;
  • поважаю суддів та сприймаю їхні рішення;
  • поважаю суперників;
  • даю кожному рівний шанс для досягнення результатів;
  • сам постійно контролюю свої дії.
«Фейр Плей» — кодекс спортивної честі. У перекладі з англійської цей вираз означає «чесна гра». «Фейр Плей» — це збірка правил, яких дотримуються спортсмени, тренери, вболівальники та всі, хто пов'язаний зі спортом.
Для заохочення лицарської поведінки спортсменів використовують різні нагороди. Одна з них — «Трофей П'єра де Кубертена за благородний вчинок». Щорічно цей трофей виборює спортсмен за приклад чесної гри — незалежно від того, відомий цей спортсмен чи ні, любитель чи професіонал та який у спортсмена вік. Тобто цю нагороду може отримати кожен. Тільки вчинок повинен бути здійснений згідно зі справедливими законами спорту та з гуманних спонукань.


Виконаймо тестові завдання     
                     

1.     На честь якого Давньогрецького героя проводилися стародавні Олімпійські ігри?
а) Зевса;               б) Геракла;             в) Перонса.
     2. Як називалися ігри на честь богині Гери, які проводилися для жінок?
а) Агони;                 б) Олімпіоніки;               в) Герії.
     3. Засновник Олімпійських ігор сучасності П’єр де Кубертен був:
а) спортсмен;       б) педагог;         в) герцог;          г) барон.
     4. Що входило в програму перших Олімпійських ігор Стародавньої Греції?
а) тільки фехтування;      б) тільки кулачний бій;    в) тільки біг.
     5. Переможців Стародавніх Олімпійських ігор увінчували вінком з гілок оливи, а також пов’язували навколо голови:
а) шовкову стрічк б) вовняну стрічку;  в) ситцеву стрічку.
     6. Якого кольору п’ять переплетених кілець на Олімпійській емблемі?
а) червоне, оранжеве, жовте, сине, коричневе;
б) сине, чорне, червоне, жовте, зелене;
в) червоне, коричневе, жовте, зелене, сине.
     7. Хто з учнів допускається до занять фізичною культурою?
а) учні, що мають спортивну форму;
б) учні, допущені за станом здоров’я;                
в) учні, які дуже хочуть займатися фізкультурою.            
     8. Назвіть метраж марафонського бігу:
а) 42 км 142 м;      б) 24 км 142 м;         в) 42 км 195 м.
     9. Чи має право стрибун у довжину на доріжці розбігу робити індивідуальну розмітку?
а) не має;           б) має;          в) розмітку робить учитель.
    10. Укажіть діапазон гранично допустимої ЧСС під час фізичного навантаження в нетренованої людини:
а) 170 – 180 уд./хв.;                б) 180  - 220 уд./хв.;          в) 140 – 160 уд./хв..
     11. Які ви знаєте види метання?
а) метання списа;   б) метання ядра;   в) метання молота;
         г) метання тарілки;        д) метання диска.
     12. Які фізичні якості необхідно розвивати, щоб домогтися високих результатів під час бігу на короткі дистанції?
а) витривалість;            б) швидкість;            в) стрибучість.



Відповіді  надіслати у Viber групу


Опрацювати   

Правила гри у волейбол: коротко по пунктах, для школярів


Спеціальні вправи волейболіста з м'ячем для ... - YouTube




Робимо зарядку  в домашніх умовах
https://www.youtube.com/watch?v=8Cjl6aYrovg

https://www.youtube.com/watch?v=TkGe6dEWB1I


9 клас Фізична культура

РУХОВА АКТИВНІСТЬ - ОСНОВА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
Рухова активність - необхідна умова ЗСЖ. Людина народжується з потребою рухатися. Рухова активність людини так само необхідна, як потреба в диханні, воді, їжі. Здатність здійснювати м'язові рухи є найважливішою властивістю організму людини. Ця властивість лежить в основі життєво необхідних дій, у тому числі трудової діяльності, а також є кінцевим результатом психічних проявів. Знаменитий російський фізіолог В. М. Сеченов писав, що все нескінченне різноманіття зовнішніх проявів мозкової діяльності зводиться остаточно до одного лише явища - м'язового руху.
За час еволюційного розвитку функція м'язового руху підпорядкувала собі пристрій, функції і всю життєдіяльність інших органів, систем і всього організму, тому він дуже чуйно реагує як на зниження, так і на важкі, непосильні фізичні навантаження.
На стіні Форуму та Елладі було висічено:
"ЯКЩО ХОЧЕШ БУТИ СИЛЬНИМ, БІГАЙ, ЯКЩО ХОЧЕШ БУТИ КРАСИВИМ, БІГАЙ, ЯКЩО ХОЧЕШ БУТИ РОЗУМНИМ, БІГАЙ".
Справедливість цього вислову в даний час доведена багатьма науковими дослідженнями. Вони розкривають значення руху для розвитку і формування людини, а також для різних сторін його психіки і фізіологічних процесів, що протікають в організмі.
Давно відомо, що м'язова діяльність впливає на внутрішні органи людини, причому воно настільки виражено, що дозволяє розглядати фізичні вправи як важіль, що впливає через м'язи на діяльність усіх систем організму. Це дає можливість зрозуміти механізм цілого ряду порушень, які розвиваються в організмі при гіподинамії - обмеження рухового режиму людини.
Сучасній людині важко встигати за вимогами, що пред'являються науково-технічним прогресом. В умовах науково-технічного прогресу, з одного боку, знижується ТА людини, відбувається його фізична растренированность, а з іншого - велике нервово-емоційне напруження на сучасному виробництві вимагає високої фізичної підготовленості. Це протиріччя приводить до зриву в діяльності організму, зниження опірності зовнішніх впливів і різних захворювань.
В залежності від цілей в житті і індивідуальних особливостей кожної людини самостійно або за допомогою фахівців фізичної культури необхідно підібрати систему фізичних вправ або вид спорту в цілях забезпечення оптимальної рухової активності.
Дійсно, неможливо уявити здорову дитину малорухливою. Установлено, що кожен руховий акт здійснюється в просторі і часі, тому дитина, яка активно рухається, отримує можливість набути за певну одиницю часу більшого об'єму інформації, що, як наслідок, сприяє прискореному формуванню її психіки. Фахів­цями доведена також взаємозалежність рухової активності і роз­витку мовлення. Рухова активність збільшує словниковий запас дитячого мовлення, сприяє більш осмисленому розумінню слів, формуванню понять, що покращує психічний розвиток дитини.
Таким чином, можна виділити наступні основні моменти у впливі рухової активності на організм дитини.
·         · Це створення енергетичної основи для росту і розвитку та сприятлива сти­мулююча дія на формування психічних функцій. Такі положен­ня в сукупності забезпечують і оздоровчий ефект фізичних вправ.
·         · Фізичний розвиток дитини проявляється в таких основних властивостях, як сила, швидкість, спритність, гнучкість, витри­валість. Кожна із цих властивостей сприяє і зміцненню здоров'я.
·         · Суттєвий позитивний вплив на підвищення витривалості, на­приклад, мають фізичні навантаження у вигляді повільного бігу та стрибків.
·         · Нині доведені як доцільність, так і оз­доровча ефективність використання спочатку елементів, а потім і повноцінних, але не дуже тривалих комплексів бігових наванта­жень у повільному темпі (швидкість до 7—8 км на годину).
Однак фахівці - лікарі, фізіологи, педагоги - висловлюють серйозну занепокоеність станом здоров'я підростаючого покоління. Дослідження свідчать про те, що сучасні діти здебільшого відчувають руховий дефіцит, тобто кількість рухів вироблених ними, нижче вікової норми. І це має негативний вплив на їх організм. Більш того руховий дефіцит призводить і до більш виражених функціональних порушень в організмі дитини.
Знижуються сила і працездатність скелетної мускулатури, що тягне за собою порушення постави, викривлення хребта, плоскостопість, затримку вікового розвитку швидкості, спритності, координації рухів, гнучкості, витривалості і сили. А тривале перебування в одноманітному положенні (наприклад, у школі за партою) викликає статичне навантаження на певні групи м'язів, що призводить до їх стомлення і посилює несприятливий вплив гіпокінезії.
Гіпокінезія, викликаючи розвиток обмінних порушень і надлишкове відкладення жиру, сприяє захворюванню дітей ожирінням. У таких дітей частіше реєструються травми, у них в 3-5 разів вища захворюваність на гострі респіраторні інфекції.
Шкільний вік
"Друге дитинство" - своєрідний перехід між дитинством і шкільним життям. Вчорашня дитина стає школярем. Можливо, багатьом знайоме поняття "готовність до шкільного навчання".
У цей період фізичні навантаження не тільки збільшуються, а й стають якісно іншими.
Сім років – це той вузловий момент, коли змінюються життєві умови і збільшуються навантаження, перебудовується організм. Це виражається в широкому розмаху коливань у фізичній і психічній сфері, в загальній нестійкості організму, в його податливості зовнішнім впливам.
У семи річному віці часто відзначаються дратівливість, стомлюваність, нерівність в поведінці, невмотивовані спалахи агресії, уразливість, загострене самолюбство. Сприйняття і мислення стають більш реалістичними, звільняються від "засилля" емоцій, від панування уяви.
В період перебування дитини у початковій школі, а саме з 6 до 9 років, у дитини продовжується формування опорно-рухового апарату. Саме в цьому віці дитині легше виконувати великі рухи, такі як стрибки, і важче маленькі, наприклад письмо. Лікарі і психологи рекомендують робити перерви під час занять на гімнастику. Існує комплекс простих але дуже ефективних вправ, які можуть зняти не лише фізичне напруження організму, а й емоційно розрядити дитини. Адже ці вправи підіймають настрій.
Підлітковій та юнацький вік
У 9 -10 років у дівчаток і у 11 - 12 років у хлопчиків починається новий відповідальний період життя - підлітковий вік. У цей період починається дозрівання організму. У 10-річному віці фізичний розвиток хлопчиків і дівчаток приблизно однаковий, але в 11 років дівчатка випереджають своїх однолітків за зростом (на 1, 6 см) і у вазі (на 1, 7 кг). В 13 років ця різниця ще збільшується.
Однак в 14 років всі показники стають вище у хлопчиків.
Статеве дозрівання наступає у дівчаток в 12, 5 - 13 років, у хлопчиків в 14 - 15 років. У цей час, свою роботу посилено починають гормони. Під їх впливом організм підлітка може набрати у вазі або навпаки втратити його.
Саме в цей період вирішується питання зі статурою підлітка. Фізичний розвиток має велике значення у перебігу цього процесу. Також велике значення має і спадковість. У деяких підлітків спостерігалася набирання у вазі саме через цей показник.
У віці 16 - 17 років тиск на опорно-руховий апарат ще більше зростає. У першу чергу тиск припадає на хребет. Сидячий спосіб життя і малорухомість призводить до різних захворювань, найпоширенішим серед них, є порушення постави. Уникнути цього можна легко. Для цього потрібно стежити за положенням спини під час ходьби і сидіння за партою, в основному під час читання та письма. Спина повинна бути рівною, ходити, потрібно не сутулячись.
Велике значення для фізичного розвитку має ходьба та біг. Денний нормою вважається 3 години пішої ходи. Вранішні пробіжки на невеликі відстані не принесуть шкоди, а навпаки допоможуть прокинутися усьому організму.
Заняття будь-якими видами спорту може допомогти уникнути більшості проблем. Наприклад, баскетбол, футбол, волейбол і т. п. розвивають моторику рухів, дають можливість побігати і спалить зайвий жир, наростити м'язову тканину. Заняття атлетикою безпосередньо поліпшують стан м'язів, підтримка їх в тонусі допоможе не тільки уникнути багатьох хвороб, але й забезпечить гарне самопочуття. Гімнастика - універсальний спосіб, тримати себе в гарній фізичній формі. Під час занять задіяні всі м'язи і майже всі системи організму.

Як відомо організм людини в період 2_го – 3_го років життя найбільш піддатливий зовнішнім впливам. Саме в цей період закладаються основи фізичного розвитку дитини. В цей час організм краще усього сприймає та реагує на різні рухи та їх різні варіації. Але сучасні батьки роблять грубі помилки, не даючи дитині змоги рухатися, вони прохають дитину не шуміти, не бігати у них перед очима, тим самим обмежуючи їх.
Розвиток науково-технічного прогресу призвів до сидячого способу життя більшості населення України і світу в цілому. Сама страшне у цьому те, що насамперед страждають діти. Постійно сидячи за комп’ютерами, вони псують собі поставу, у них погіршується обмін речовин, що призводить до масового ожиріння.
Отже можна зробити висновок, що рух це основа життя, і ця основа закладається на самому початку, після народження. І насамперед подальше життя залежить від батьків, від того наскільки сильно вони зможуть заохотити дитину до занять фізичною культурою, наскільки добре вони зможуть показати і привити їй ті вправи, які необхідні на тому чи іншому періоді життя.
Після 17 роки вже самі діти роблять свій вибір. І якщо ще тоді, в ранньому дитинстві, з ними займалися то зараз вони продовжать фізичні вправи.
Активний відпочинок- це захоплення різними видами фізичної активності, будь то ігрові види спорту, плавання або просто біг підтюпцем в найближчому парку чи сквері.
Сутність активного відпочинку полягає в збільшенні рухової активності людини, що дозволяє забезпечувати нормальні фізіологічні процеси в організмі і підтримувати тонус мускулатури. В результаті рухової активності всі системи органів людини підтримують свою працездатність, що є запорукою гарного самопочуття і бадьорого настрою.
Перевагами активного відпочинку порівняно з пасивним проведенням часу є можливість побувати на свіжому повітрі під час заміських прогулянок або подорожей, провести тренування в спортивному залі чи фітнес-клубі, виконати оздоровчі процедури в спеціалізованих салонах і будинках відпочинку. Всі перераховані варіанти реалізації активного відпочинку відображають сутність ведення здорового способу життя.
Сутність переваг перебування на відкритому просторі під час проведення активного відпочинку є можливість перебувати на свіжому повітрі. Під час прогулянок або пробіжок на природі наш організм насичує свої клітини киснем, якого іноді недостатньо міститься в забрудненій атмосфері вулиць великих міст або у задушливих кабінетах міських офісів. Кисень бере участь в окислювальних процесах в нашому організмі, при яких здійснюється розпад поживних речовин до кінцевих продуктів - води і вуглекислого газу, при цьому вивільняється необхідну кількість енергії. Перевагою активного відпочинку є також те, що в ході посилених окислювальних процесів при рухової активності відбувається розщеплення жирової тканини, яка часто відкладається в так званих "проблемних" зонах - сідницях, стегнах, животі. Надлишкова маса тіла сильно погіршує фігуру, тому можливість позбавитися від "зайвих" кілограмів при веденні активного відпочинку може значно поліпшити зовнішні дані будь-якої жінки.
Сутність відвідування тренувань у спортивних клубах чи фітнес-центрах полягає в посиленому витрачанні енергії нашим організмом. Для отримання цієї енергії за рахунок окисних процесів розщеплюються молекули жиру, і за рахунок цього зникає надлишкова маса тіла, зумовлена наявністю жирових відкладень. Перевагами позбавлення від "зайвих" кілограмів за рахунок ведення активного відпочинку в порівнянні з різними новомодними дієтами є фізіологічно обгрунтоване зменшення кількості жирових відкладень. При відвідуванні тренувань і здійсненні принципів активного відпочинку немає необхідності виснажувати організм голодуванням або використовувати сильнодіючі препарати, які часто володіють численними побічними ефектами. До того ж при постійному веденні активного відпочинку скинуті кілограми вже навряд чи повернуться до вас на відміну від того випадку, коли закінчується дотримання будь-якої дієти.
Таким чином, сутність активного відпочинку полягає в реалізації науково обгрунтованих принципів ведення здорового способу життя. Перевагами такого проведення часу є можливість усунення недоліків вашої фігури, обумовлених надмірною вагою, а також неодмінна поліпшення психологічного настрою.
Види активного відпочинку:
Зимовий відпочинок. Так, зрозуміло, це відвідування гірськолижного курорту, але не тільки, також до зимового активного відпочинку слід додати катання на ковзанах, спуск на санках з гори, пробіжку на лижах.
Туризм. Дорога, палатка, багаття — все на свіжому повітрі, на природі. Відмінне заняття для гарної компанії! Хто хоча б раз спробував і побував в наймальовничіших місцях, відчув красу природи, той вже не зможе ніколи без цього проведення часу.
Ігри (командні, одиночні). Ігри прекрасно поєднуються і з першими, і з другим, розглянутими вище, видами активного відпочинку. Їх дуже багато, від того всіі не перерахуєш: футбол, баскетбол, волейбол, теніс, більярд. Активні ігри на природі розкривають нашуіндивідуальностьі дозволяють із задоволенням домагатися своїх маленьких перемог.
Велосипед. Його слід виділити окремо, і не дарма. Так захоплююче, з вивченням навколишньої природи, провести час по-іншому навряд чи вийде.
Плавання. У холодну пору року в басейні, влітку на річці, озері або на морі.Плавання відмінно зміцнює: серцево-судинну систему, м’язи, імунітет. Навіть може замінити масаж. Приводить в тонус шкіру всього організму.
Фітнес. Танці. Трапляються, звичайно, винятки, але їх не так багато. Дуже корисні для підтримки гарної фігури і постави.
10 якостей, які роблять активний відпочинок привабливим.
1. Збільшується рухова активність, м’язи і всі органи підтримують свою працездатність.
2. Активний відпочинок є складовим компонентом рекомендованого медициною здорового способу життя.
3. Завжди гарантовані позитивні емоції. Настрій активно проведених вихідних задається на весь тиждень.
4. Адреналін. Спробувавши відпочити так один раз, Ви захочете випробувати його знову і знову.
5. Розвантаження для мозку. Справжній відпочинок для «пуголовків».
6. Вік не перешкода, завжди знайдеться те, що Вам під силу.
7. Можливість відпочити всією сім’єю.
8. Відпочиваючи, можна відкрити для себе щось нове і закарбувати це (фотографії).
9. Таке проведення часу згуртовує колектив, команду, сім’ю.
10. Просто це модно. Тим більше що в наш час, завдяки безлічі розважальних і фітнес центрів, багато видів активних розваг доступні цілий рік.

Виконаймо тестові завдання     
     1. У 776 р. до н.е. офіційно було зафіксовано ім’я першого  переможця Олімпійських ігор, назвіть його:
а) Ігор Коройб;         б) Ігор Карайба;       в) Ігор Керейба.
     2. В якому році був скликаний Міжнародний Конгрес для вирішення питання про проведення I Олімпійських ігор сучасності?
а) 1984 р.;                      б) 1894 р.;                        в) 1489 р..
     3. Скільки спортсменів взяли участь у I Олімпійських іграх сучасності?
а) 245 спортсменів; б) 542 спортсмена; в)425 спортсменів.
     4. Яка організація вирішує всі питання про Олімпійські ігри?
а) НОК;                          б) МОК;                            в) ФОК.
     5. Скільки видів змагань входить до олімпійської програми з легкої атлетики?
а) 40 видів;                     б) 47 видів;                    в) 32 види.
     6. Як проходило повернення атлета – переможця стародавніх Олімпійських ігор в рідне місто?
а) виносили на руках;                       б) в’їжджав на коні;
            в) в’їжджав на тріумфальній колісниці.
     7. Назвіть основні фізичні якості людини:
а) швидкість, стрибучість, сила, витривалість, гнучкість;
б) сила, швидкість, гнучкість, витривалість, влучність;
в) сила, швидкість, гнучкість, витривалість, спритність.
     8. Що таке розминка?
а) підготовка організму до майбутньої роботи;
б) підготовка організму до навчання;
в) підготовка організму до розважальних заходів.
     9. Чи буде зарахований результат, якщо при випуску
м’яча учасник наступив на лінію, від якої робиться метання?
а) так;         б) ні;         в) дозволяється перекинути м’яч.
      10. Що означає слово «Спурт»?
а) зменшення темпу на дистанції;
б) ривок на старті;
в) ривок на фініші.
      11. Значення слова «Спринт»:
а) вибух;                     б) енергія;                          в) спалах.
      12. Що робити якщо стрибун заступає брусок відштовхування?
а) покоротшати кроки;   б) перенести контрольну лінію назад;                                в) перенести контрольну лінію вперед.

Відповіді  надіслати у Viber групу


Опрацювати   

Правила гри у волейбол: коротко по пунктах, для школярів


Спеціальні вправи волейболіста з м'ячем для ... - YouTube



Робимо зарядку  в домашніх умовах
https://www.youtube.com/watch?v=8Cjl6aYrovg

https://www.youtube.com/watch?v=TkGe6dEWB1I


10 клас Фізична культура

Вирішить питання олімпійської вікторини

 1. Ім’я першого переможця, Ігоря Коройба, було зафіксовано у 776 р. до н.е.
Ким він був за професією?
а) токарем;                  б) столяром;             в) пекарем.
    2. В якому містечку відбулися перші офіційні зимові Олімпійські ігри?
а) французькому містечку Шамоні;
б) грецькому містечку Еллада;
в) швецькому містечку Стокгольмі.
    3. Долрісей, переможець стародавніх Олімпійських ігор, під час битви з афінянами потрапив у полон. Що наказав Олександр Македонський?
а) казнити його;                                                                     б) довічно ув’язнити;
в) відпустити без викупу.
    4. У 1968 році під час Олімпіади в Мехіко естафета Олімпійського вогню пройшла дорогою:
а)  Христофора Колумба;
б)  Фернана Магеллана;
в)  Америго Віспуччі.
    5. В якій країні пройшло найбільше Олімпіад сучасності?
а) США;                      б) Англії;                   в) Греції.   
    6. На яких Олімпійських іграх уперше з’явився прапор?
а) 1912р., Стокгольм ( Швеція);
б) 1920р., Антверпені (Бельгія);
в) 1924р., Парижі ( Франція).
    7. Як повинен поступати суддя, якщо бігун зробив фальстарт?
а) зупинити забіг;    б) зробити зауваження після забігу;
в) не звернути увагу на фальстарт.
    8. Який результат зараховується під час стрибків у довжину з розбігу?
а) перший;           б) третій;         в) кращий.
    9. Активний відпочинок це:
а) проведення вільного часу на природі із застосуванням різноманітних видів рухової активності;
б) проведення вільного часу в бібліотеці або перед телевізором;
в) проведення вільного часу на городі з лопатою.
   10. Здоровому способу життя не сприяє:
а) активний відпочинок;
б) систематичні заняття фізичними вправами;
в) вживання наркотиків, алкоголю, тютюнопаління.
   11. По якій команді бігун повинен уступити свою доріжку, якщо бігун поруч вимагає цього?
а) хоп;                 б) киш;                     в) тікай.
   12. Безпечна межа ЧСС при самостійних заняттях фізичними вправами становить?
а) до 180 уд./хв.;       б) до 250 уд./хв.;      в) до 130 уд./хв..
                   

                 Відповіді  надіслати у Viber групу

Опрацювати   

Правила гри у волейбол: коротко по пунктах, для школярів


Спеціальні вправи волейболіста з м'ячем для ... - YouTube



https://www.youtube.com/watch?v=zdRDG-sz2MA
https://www.youtube.com/watch?v=2yz9LRgj4_o

Історія розвитку волейболу


Волейбол зародився в 1895 у США; ініціатором гри вважається В. М. Морган (штат Массачусетс).
Подальше поширення волейбол одержав у Японії, Китаї, на Філіппінах.
У Європі у волейбол уперше стали грати в Чехословаччині (1907).
У 1947 утворена Міжнародна федерація волейболу (ФІВБ), що поєднує 110 країн (на 1 січня 1971).
Офіційними змаганнями ФІВБ для жінок і чоловіків є першості світу (з 1949), континентів, у тому числі Європи, - з 1948, а також змагання на Кубок світу - для національних команд (з 1965) і Кубок Європи - для клубних команд (з 1961).
З 1964 жіночі і чоловічі змагання з волейболу включені в програму Олімпійських ігор.
Найбільше поширення волейбол одержав у колишньому СРСР, Чехословаччині, Польщі, Японії, Мексиці, Бразилії.
У СРСР перші правила гри затверджені в 1926. У 1932 створена Всесоюзна секція волейболу (нині Федерація волейболу СРСР). Перша офіційна першість СРСР проведена в 1933 серед збірних команд міст. З 1938 першість країни розігрується щорічно для клубних команд. Найбільших успіхів у цих змаганнях домагалися жіночі московські команди "Спартак", "Локомотив", "Динамо", ЦСКА і чоловічі команди "Спартак" (Москва і Ленінград), "Динамо" (Москва), ЦСКА, "Калев" (Таллін), "Буревісник" (Алма-Ата).
У 1948 Федерація волейболу СРСР вступила у ФІВБ. Радянські волейболісти - багаторазові переможці найбільших міжнародних змагань. Жіноча команда СРСР вигравала першість Європи в 1949, 1950, 1951, 1958, 1963, 1967 і першість світу в 1952, 1956, 1960, 1970; радянські волейболістки - переможці Олімпійських ігор у 1968. Ч оловіча збірна СРСР - чемпіон Європи в 1950, 1951, 1967 і світу в 1949, 1952, 1960, 1962, переможець Олімпійських ігор у 1964 і 1968. Радянські волейболісти неодноразово вигравали змагання на Кубок Європи для клубних команд - чемпіонів країн. Серед кращих радянських волейболістів - заслужені майстри спорту В. А. Осколкова, Л. С. Булдакова, И. В. Рискаль, А. І. Чинілін, К. К. Ревіння, Г. Г. Мондзолевский.У 1970 у СРСР волейболом регулярно займалися 6 млн. чіл., нараховувалося близько 1 тис. майстрів спорту, 64 заслужених майстра спорту, 26 заслужених тренерів СРСР по волейболі.
У 2005 році українському волейболу виповнилося 80. Його історія тісно пов’язана з радянським спортом. На території колишнього СРСР «летючий» м’яч розпочав свою ходу 1920-1921 років.
До України ж ця гра завітала 1925 року. У тодішньому Харкові мешкав професор В.Блях. Це був спортивний чоловік: якось у Москві він випадково потрапив на цю гру й не на жарт зацікавився таким дійством. Щось подібне вирішив організувати в Харкові. Професора підтримали його колеги, учні. За кілька днів у місті було зведено перші волейбольні майданчики. Почалися масові змагання, які, власне, і поклали початок розвитку волейболу в Україні.
У лютому 1926 року при Губернській раді фізкультури створюють організаційну групу з розповсюдження та розвитку цього виду спорту. Всеукраїнський спортивно-технічний комітет затвердив єдині правила. На той час у Харкові вже налічувалося близько ста команд. Створюються перші колективи в Дніпропетровську, Одесі, Києві.

1927 року в Харкові розіграно першість України. У змаганнях взяли участь колективи з 11 міст. Перемогу святкували дніпропетровці. Цей турнір, висловлюючись сучасною термінологією, став доброю перевіркою сил перед стартом Всесоюзної спартакіади, яка відбулася в серпні 1928-го.
У фінальному матчі українці з рахунком 2:0 переграли господарів майданчика – москвичів. Таким чином, наші гравці стали першими тріумфаторами у всесоюзних змаганнях. Жіночий колектив посів друге місце.

У квітні 1933 року в Дніпропетровську стартувало так зване волейбольне свято – згодом воно трансформувалося на чемпіонат СРСР.

Зокрема прекрасний український жіночий колектив у Харкові створив Георгій Шелекетін. У складі слобожанської чоловічої дружини відмінно діяв Олексій Єсипенко. У збірній Дніпропетровська своєю неординарною грою вирізнявся популярний на той час волейболіст Семен Великий.

Київ також славився своїми майстрами «летючого» м’яча. Це Михайло Берлянд, Лев Вайнтрауб, Яків Маргуліс. Поруч з ними свій тренерський фах удосконалював Леонід Небилицький, котрий пізніше успішно працював з юнацькими збірними України. На Всесоюзних спартакіадах школярів наша юнь завжди виборювала призові місця. Непогано виступали й вихованки Давида Заславського. Українські дівчата – багаторазові чемпіонки СРСР. Наших волейболістів наставники запрошували з превеликим задоволенням, бо добре знали: українці – відмінні спортсмени. Нерідко саме вони визначали перемогу збірної на будь-якому престижному міжнародному турнірі.

Приміром, на Олімпійських іграх 1964 року харків’яни Юрій Венгеровський, Юрій Поярков, одесит Едуард Сибіряков у складі радянської команди здобули золоті медалі. На той час, до речі, Поярков був уже дворазовим чемпіоном світу, а Венгеровський і Сибіряков мали по одному такому титулу.


Судді і суддівство у волейболі


Суддівство на волейбольних матчах здійснюють:

два основних судді (контролюють хід матчу, стежать за порушеннями, тільки вони мають право зупинити гру свистком і дають сигнал до початку);
суддя-секретар (відповідає за ведення протоколу);
лінійні судді (відповідають за дотриманням правил в поле).
В процесі суддівства все сигнали подаються жестами. Якщо порушені правила під час гри в волейбол лінійний суддя повідомляє про це другого судді за допомогою спеціальних сигнальних прапорців. Всі рішення про покарання виносить перший суддя.

Гравцям заборонено сперечатися з суддями. Після закінчення матчу учасники можуть подати протест.

Це були основні правила волейболу коротко. Практично щороку виходять їх нові редакції, тестуються нововведення. Постійно збільшується швидкість гри дозволяє скорочувати час матчів, а, отже, все частіше включати їх в телевізійний ефір.


Завдання : переглянути трансляції гри у волейбол у засобах медіа


                Робимо зарядку  в домашніх умовах
https://www.youtube.com/watch?v=8Cjl6aYrovg

https://www.youtube.com/watch?v=TkGe6dEWB1I

https://www.youtube.com/watch?v=ar2bzyxx1bk

  https://www.youtube.com/watch?v=Nh98By0Lb_Q   



11 клас фізична культура

Поняття про втому та перевтому
Не втомлюється лише той, хто не працює.
Народна  мудрість

Звідки з’явилась втома?
Термін «втома» з'явився в 1984р. у США, але сам феномен швидкої і тривалої стомлюваності, фізичної сла­бості, розбитості відомий з початку століття. Подібні стани описували­ся лікарями ще наприкінці XIX століття під різними назвами: депресивний синдром, неврастенія тощо.  Праця підлітків
Людина володіє колосальними резервними можливостями і при оптима­льному їх використанні домагається найвищого розвитку. Однак, життя сучасної дитини наповнене безліччю обов'язків. Зазвичай робо­чий день школяра не обмежується власне навчальними заняттями, а містить у собі відвідування різномані­тних гуртків, секцій, студій тощо (при цьому далеко не всі з них дитина відвідує за власним бажанням). Часу на повноцінний відпочинок при цьо­му практично не залишається, діти погано висипаються. Фізичні, психологічні, інформаційні перевантаження неминуче призводять до зниження працездатності – втоми, стомлення, стомлюваності і перевтоми -, до підвищення неуваж­ності дітей.

Що таке втома?
До розвитку втоми призводять антигігієнічні умови навколишнього середовища (недоброякісне повітря, підвищена вологість, запиленість, недостатнє освітлення тощо), недостатнє харчу­вання, недосипання або неспокійний сон, перевантаження розумовою працею, важкі нервово-психічні переживання.
Втома - це стан, що спри­чиняється інтенсивною і тривалою роботою, характеризується тимчасо­вим зниженням працездатності, виражається зниженням кількості та якос­ті роботи і погіршенням координації функцій.
Втома перш за все виявляється у збільшенні кількості помилок.
Внаслідок втоми знижується гострота зору, погіршується слух, змінюється стійкість виразного бачення і електрична чутливість ока.

Коли треба припиняти роботу: з настанням втоми чи до її появи?Режим праці і відпочинку
Досвід показує, що краще працювати до втоми, а після цього мати до­статній час для відпочинку. В процесі відпочинку після посильної праці втома проходить і навіть підвищується працездатність. Відпочинок після втоми - це засіб підвищення трудової витривалостіПравильний режим праці і відпочинку - вирішальний чинник охорони здоров'я кожної людини.

Як зняти втому?
Для цього існує комплекс фізичних вправ, що не потребують якоїсь спеціальної підготовки, а лише затрату невеликого часу – це:
1. Потягування (мал. 1).
2.      Нахили, повороти, колові рухи голови (мал. 2).
3.      Нахили тулуба (мал. 3).
4.      "Берізка" (мал. 4).
5.      Віброгімнастика за А. А. Мікуліним (мал. 5).
6.      Самомасаж м 'язів шиї (мал. 6).
 Вправи на зняття втоми

Що таке стомлення?
Не можна плутати втому із стомленням. Стомлення - це виявлення втоми, що супроводжується ослабленням організму, відчуттям деякої розбитості, небажанням працювати.

Що таке стомлюваність?
Крім втоми і стомлення, існує ще стомлюваність. Під цим терміном розуміють більшу або меншу схильність тієї чи іншої особи до втоми.
Стомлюваність організму залежить від цілого ряду факторів і передусім від стану здоров'я, харчування, зовнішнього середовища (стану повітря, освітлення тощо), змісту навчального матеріалу.

Як не допустити стомлення організму?
Необхідно чергувати фізичну працю із розумовою і навпаки. А також робити невеликі перерви між проміжками виконання роботи. Під час перерви:
   зміни місце — вийди з кімнати, пройдися по квартирі чи навколо будинку;
   зміни вид праці — вимий тарілки, винеси сміття чи зро­би ще щось корисне;
   можеш попоїсти, випити чаю, перекинутися кількома словами з домашніми;
   у жодному разі не вмикай телевізор! Фільм, мультик можуть заволодіти твоєю увагою й надовго відволікти те­бе від уроків;
   щоб розслабити втомлену спину і розім'ятися, виконай кілька вправ.
 Під час перерви

Що таке перевтома?
Якщо втомлена людина продовжує працювати або відпочинок її був недостатній для відновлення сил організму, то втома від наступної роботи ніби нашаровується на попередню і поглиблюється. Якщо такий стан три­ває деякий час, то настає перевтома організму.
Перевтома - це вже тривалий розлад в організмі, хронічне захворю­вання, яке проявляється різними ознакамиослабленням мислення, сприй­мання, засвоєння, пам'яті, уваги; головними болями, порушенням норма­льного сну, безсонням, погіршенням апетиту, апатією. Перевтомлена лю­дина втрачає на певний час працездатність. Отже, перевтома - це хвороб­ливий стан організму, і така людина потребує тривалого відпочинку, а іноді навіть і лікування.

Як не допустити значної перевтоми?
Щоб не допускати перевтоми, бажано використовувати такі поради:
>    переглянути власний режим дня;
>    уникати надмірного, непродуктивного напруження;
>    спробувати зайнятися іншими видами діяльності;
>    постійно дбати про спокійний сон;
> добиватися чергування напруженої розумової діяльності з фізичною працею, вправами, спортом.

Поради підліткам від вчених і лікарів.

А ось, що радить видатний російський фізіолог М.Є. Введенський для профілактики як втоми, так і перевтоми:
1. Ставати до роботи після нічного сну, а особливо після літнього відпочинку поступово.
2.      Вибрати свій індивідуальний ритм роботи, наприклад, швидкість читання книги (дуже швидкий темп читання книги або письма швидко втомлює довільну увагу).
3.      Дотримуватися звичайної послідовності в діяльності.
4.      Встановити правильне чергування відрізків праці й відпочинку.

До сказаного можна додати декілька рекомендацій, запропонованих фізіологом праці В.В. Єфімовим:                                                                                     1.Сидіти бажано на м'яких, без гострих країв (щоб не перетискати вени ніг) меблях з м'якою, трохи відкинутою спинкою.
2.Хребет треба тримати по можливості прямо, щоб уникати його викрив­лення (під час творчої роботи, яка не потребує писання, читання чи інших дій, можлива лежача поза, при якій поліпшується кровообіг головного мозку). Щоб менше нахилятися, сидячи за столом під час читання, книгу краще класти на похилу підставку.

Що ж сприятиме активній роботі та не допускатиме втому людини?
До факторів, які забезпечують найбільш сприятливі умови для розумової діяльності, належать:
1.Режим дня.
2.Правильний відпочинок.
3.Стиль праці.
4.Правильне харчування.
5.Гігієна місця праці.
6.Сон.

Треба, щоб ви розуміли, що необхідно поставити справу так, щоб змолоду дбати про своє фізичне вдосконалення, не допускати перевтоми, вести здоровий спосіб життя.

Вирішить питання олімпійської вікторини
    1. В якому році відбулися перші зимові Олімпійські ігри?  
а) 1920р.;                     б)1924р.;                    в) 1932р..
    2. Зимові Олімпійські ігри та ігри Олімпіад проводяться з інтервалом :
а)  у два роки;      б) у чотири роки;      в) у один рік.
    3. Хто автор «Ода спорту»?
а) Кубертен;           б) Софокл;            в) Евріпід.
    4. Де поховано серце П’єра де Кубертена за його бажанням?
а) Спарті;               б) Олімпії;                  в) Афінах.
    5. На яких Олімпійських іграх була представлена, в рамках культурної програми , «Ода спорту»?
а) на III Олімпійських іграх;
б) на I Олімпійських іграх;
в) на V Олімпійських іграх.
    6. В якому році і де відбулися Олімпійські ігри в СССР?
а) 1976р., Київ;     б) 1980р., Москва;    в) 1984р., Мінськ.
     7. ВІЛ/СНІД не передається через:
а) кров;        б) рукостискання;      в) статевим шляхом.
     8.  Чи зараховується результат стрибуна в довжину, якщо він не доступив до бруска відштовхування?
а) зараховується;   б) не зараховується;   в) перестрибує.
     9. Якого кольору прапорець піднімає старший суддя, якщо учасник по стрибках у довжину правильно виконав вправу?
а) білий;                  б) синій;                         в) червоний.
     10. Які види стрибків входять до Олімпійських ігор?
а) стрибки через скакалку;                                                     
б) стрибки у висоту;                                                               
в) стрибки з місця;
г) потрійний стрибок;
д) стрибок із жердиною.
     11. Для збереження та зміцнення фізичного здоров’я,
дітей необхідно залучати до занять фізичними вправами:
а) з 7- річного віку;
б) із дня народження;
 в) з 10-річного віку.
     12. Для попередження перевтоми під час занять фізичними вправами необхідно:
а) правильно дозувати навантаження;
б) визначати ЧСС;

в) визначати життєву ємкість легенів.

 Відповіді  надіслати у Viber групу

Опрацювати   

Правила гри у волейбол: коротко по пунктах, для школярів


Спеціальні вправи волейболіста з м'ячем для ... - YouTube



https://www.youtube.com/watch?v=zdRDG-sz2MA
https://www.youtube.com/watch?v=2yz9LRgj4_o

Історія розвитку волейболу


Волейбол зародився в 1895 у США; ініціатором гри вважається В. М. Морган (штат Массачусетс).
Подальше поширення волейбол одержав у Японії, Китаї, на Філіппінах.
У Європі у волейбол уперше стали грати в Чехословаччині (1907).
У 1947 утворена Міжнародна федерація волейболу (ФІВБ), що поєднує 110 країн (на 1 січня 1971).
Офіційними змаганнями ФІВБ для жінок і чоловіків є першості світу (з 1949), континентів, у тому числі Європи, - з 1948, а також змагання на Кубок світу - для національних команд (з 1965) і Кубок Європи - для клубних команд (з 1961).
З 1964 жіночі і чоловічі змагання з волейболу включені в програму Олімпійських ігор.
Найбільше поширення волейбол одержав у колишньому СРСР, Чехословаччині, Польщі, Японії, Мексиці, Бразилії.
У СРСР перші правила гри затверджені в 1926. У 1932 створена Всесоюзна секція волейболу (нині Федерація волейболу СРСР). Перша офіційна першість СРСР проведена в 1933 серед збірних команд міст. З 1938 першість країни розігрується щорічно для клубних команд. Найбільших успіхів у цих змаганнях домагалися жіночі московські команди "Спартак", "Локомотив", "Динамо", ЦСКА і чоловічі команди "Спартак" (Москва і Ленінград), "Динамо" (Москва), ЦСКА, "Калев" (Таллін), "Буревісник" (Алма-Ата).
У 1948 Федерація волейболу СРСР вступила у ФІВБ. Радянські волейболісти - багаторазові переможці найбільших міжнародних змагань. Жіноча команда СРСР вигравала першість Європи в 1949, 1950, 1951, 1958, 1963, 1967 і першість світу в 1952, 1956, 1960, 1970; радянські волейболістки - переможці Олімпійських ігор у 1968. Ч оловіча збірна СРСР - чемпіон Європи в 1950, 1951, 1967 і світу в 1949, 1952, 1960, 1962, переможець Олімпійських ігор у 1964 і 1968. Радянські волейболісти неодноразово вигравали змагання на Кубок Європи для клубних команд - чемпіонів країн. Серед кращих радянських волейболістів - заслужені майстри спорту В. А. Осколкова, Л. С. Булдакова, И. В. Рискаль, А. І. Чинілін, К. К. Ревіння, Г. Г. Мондзолевский.У 1970 у СРСР волейболом регулярно займалися 6 млн. чіл., нараховувалося близько 1 тис. майстрів спорту, 64 заслужених майстра спорту, 26 заслужених тренерів СРСР по волейболі.
У 2005 році українському волейболу виповнилося 80. Його історія тісно пов’язана з радянським спортом. На території колишнього СРСР «летючий» м’яч розпочав свою ходу 1920-1921 років.
До України ж ця гра завітала 1925 року. У тодішньому Харкові мешкав професор В.Блях. Це був спортивний чоловік: якось у Москві він випадково потрапив на цю гру й не на жарт зацікавився таким дійством. Щось подібне вирішив організувати в Харкові. Професора підтримали його колеги, учні. За кілька днів у місті було зведено перші волейбольні майданчики. Почалися масові змагання, які, власне, і поклали початок розвитку волейболу в Україні.
У лютому 1926 року при Губернській раді фізкультури створюють організаційну групу з розповсюдження та розвитку цього виду спорту. Всеукраїнський спортивно-технічний комітет затвердив єдині правила. На той час у Харкові вже налічувалося близько ста команд. Створюються перші колективи в Дніпропетровську, Одесі, Києві.

1927 року в Харкові розіграно першість України. У змаганнях взяли участь колективи з 11 міст. Перемогу святкували дніпропетровці. Цей турнір, висловлюючись сучасною термінологією, став доброю перевіркою сил перед стартом Всесоюзної спартакіади, яка відбулася в серпні 1928-го.
У фінальному матчі українці з рахунком 2:0 переграли господарів майданчика – москвичів. Таким чином, наші гравці стали першими тріумфаторами у всесоюзних змаганнях. Жіночий колектив посів друге місце.

У квітні 1933 року в Дніпропетровську стартувало так зване волейбольне свято – згодом воно трансформувалося на чемпіонат СРСР.

Зокрема прекрасний український жіночий колектив у Харкові створив Георгій Шелекетін. У складі слобожанської чоловічої дружини відмінно діяв Олексій Єсипенко. У збірній Дніпропетровська своєю неординарною грою вирізнявся популярний на той час волейболіст Семен Великий.

Київ також славився своїми майстрами «летючого» м’яча. Це Михайло Берлянд, Лев Вайнтрауб, Яків Маргуліс. Поруч з ними свій тренерський фах удосконалював Леонід Небилицький, котрий пізніше успішно працював з юнацькими збірними України. На Всесоюзних спартакіадах школярів наша юнь завжди виборювала призові місця. Непогано виступали й вихованки Давида Заславського. Українські дівчата – багаторазові чемпіонки СРСР. Наших волейболістів наставники запрошували з превеликим задоволенням, бо добре знали: українці – відмінні спортсмени. Нерідко саме вони визначали перемогу збірної на будь-якому престижному міжнародному турнірі.

Приміром, на Олімпійських іграх 1964 року харків’яни Юрій Венгеровський, Юрій Поярков, одесит Едуард Сибіряков у складі радянської команди здобули золоті медалі. На той час, до речі, Поярков був уже дворазовим чемпіоном світу, а Венгеровський і Сибіряков мали по одному такому титулу.


Судді і суддівство у волейболі


Суддівство на волейбольних матчах здійснюють:

два основних судді (контролюють хід матчу, стежать за порушеннями, тільки вони мають право зупинити гру свистком і дають сигнал до початку);
суддя-секретар (відповідає за ведення протоколу);
лінійні судді (відповідають за дотриманням правил в поле).
В процесі суддівства все сигнали подаються жестами. Якщо порушені правила під час гри в волейбол лінійний суддя повідомляє про це другого судді за допомогою спеціальних сигнальних прапорців. Всі рішення про покарання виносить перший суддя.

Гравцям заборонено сперечатися з суддями. Після закінчення матчу учасники можуть подати протест.

Це були основні правила волейболу коротко. Практично щороку виходять їх нові редакції, тестуються нововведення. Постійно збільшується швидкість гри дозволяє скорочувати час матчів, а, отже, все частіше включати їх в телевізійний ефір.


Завдання : переглянути трансляції гри у волейбол у засобах медіа


                Робимо зарядку  в домашніх умовах
https://www.youtube.com/watch?v=8Cjl6aYrovg

https://www.youtube.com/watch?v=TkGe6dEWB1I

https://www.youtube.com/watch?v=ar2bzyxx1bk

  https://www.youtube.com/watch?v=Nh98By0Lb_Q   






5 клас 

Модуль  "Легка атлетика, футбол"  


Опрацювати теоретичні матеріали

Види легкої атлетики

https://www.navitv.net/vydy-legkoyi-atletyky/  

 http://uaf.org.ua/images/otherdocuments/amator/Sport_queen.pdf




Історія розвитку футболу



Робимо зарядку


https://www.youtube.com/watch?v=a9FAumVgbE0

Тренування у виконанні стрибка у довжину з місця

Виконаємо спеціальні бігові вправи
https://www.youtube.com/watch?v=ajVP9wLLVKo


Вчимось тримати  м’яч 

https://www.youtube.com/watch?v=uKAWsQ1qOTY


Увага! 
При виконанні вправ не забуваємо про дотримання умов карантину. 
Дбаємо про своє здоров’я .
  
Будьте здорові! 





https://www.youtube.com/watch?v=uKAWsQ1qOTY


Увага! 
При виконанні вправ не забуваємо про дотримання умов карантину. 
Дбаємо про своє здоров’я .
  
Будьте здорові! 




7 клас 

Модуль  "Легка атлетика, футбол"  


Опрацювати теоретичні матеріали

Види легкої атлетики

https://www.navitv.net/vydy-legkoyi-atletyky/  

 http://uaf.org.ua/images/otherdocuments/amator/Sport_queen.pdf




Історія розвитку футболу



Робимо зарядку



Виконаємо спеціальні бігові вправи

https://www.youtube.com/watch?v=uKAWsQ1qOTY

Жонглюємо м’ячем

https://www.youtube.com/watch?v=zNeGfQCW4tE

Увага! 
При виконанні вправ не забуваємо про дотримання умов карантину. 
Дбаємо про своє здоров’я .
  

Будьте здорові! 





8 клас 

Модуль  "Легка атлетика, футбол"  


Опрацювати теоретичні матеріали

Види легкої атлетики

https://www.navitv.net/vydy-legkoyi-atletyky/  

 http://uaf.org.ua/images/otherdocuments/amator/Sport_queen.pdf



Ознаки втоми та перевтоми під час занять легкою атлетикою
https://valeon.io.ua/s849211/oznaki_vtomi_pid_chas_zanyat_fizichnimi_vpravami

Історія розвитку футболу


Поняття суддівства у футболі

https://sport.ua/uk/sport-wiki/442484-arbitr

Робимо зарядку



Виконаємо спеціальні бігові вправи

https://www.youtube.com/watch?v=uKAWsQ1qOTY

Жонглюємо м’ячем

https://www.youtube.com/watch?v=zNeGfQCW4tE

Увага! 
При виконанні вправ не забуваємо про дотримання умов карантину. 
Дбаємо про своє здоров’я .
  

Будьте здорові! 





9 клас 

Модуль  "Легка атлетика, футбол"  


Опрацювати теоретичні матеріали

Види легкої атлетики

https://www.navitv.net/vydy-legkoyi-atletyky/  

 http://uaf.org.ua/images/otherdocuments/amator/Sport_queen.pdf



Ознаки втоми та перевтоми під час занять легкою атлетикою
https://valeon.io.ua/s849211/oznaki_vtomi_pid_chas_zanyat_fizichnimi_vpravami

Історія розвитку футболу


Поняття суддівства у футболі

https://sport.ua/uk/sport-wiki/442484-arbitr

Робимо зарядку


https://www.youtube.com/watch?v=a9FAumVgbE0

https://www.youtube.com/watch?
v=asYnEswDPHE&feature=share&fbclid=IwAR2tsLvNaUWP5JPuFJFE_mSNBfHHTnA-o1LQS8W_EUSPzcjVech-WshLb-E

Вправи на рівновагу
https://www.youtube.com/watch?v=Bz2L95t2G_M

Інтервальне тренування для ніг

Тренвання для пресу

Тренування у виконанні стрибка у довжину з місця

Виконаємо спеціальні бігові вправи

https://www.youtube.com/watch?v=uKAWsQ1qOTY

Жонглюємо м’ячем

https://www.youtube.com/watch?v=zNeGfQCW4tE

Увага! 
При виконанні вправ не забуваємо про дотримання умов карантину. 
Дбаємо про своє здоров’я .
  

Будьте здорові! 






10  клас 

Модуль  "Легка атлетика, футбол"  


Опрацювати теоретичні матеріали

Види легкої атлетики

https://www.navitv.net/vydy-legkoyi-atletyky/  

 http://uaf.org.ua/images/otherdocuments/amator/Sport_queen.pdf



Ознаки втоми та перевтоми під час занять легкою атлетикою
https://valeon.io.ua/s849211/oznaki_vtomi_pid_chas_zanyat_fizichnimi_vpravami

Історія розвитку футболу


Поняття суддівства у футболі

https://sport.ua/uk/sport-wiki/442484-arbitr

Робимо зарядку


https://www.youtube.com/watch?v=a9FAumVgbE0

https://www.youtube.com/watch?
v=asYnEswDPHE&feature=share&fbclid=IwAR2tsLvNaUWP5JPuFJFE_mSNBfHHTnA-o1LQS8W_EUSPzcjVech-WshLb-E

Вправи на рівновагу
https://www.youtube.com/watch?v=Bz2L95t2G_M

Інтервальне тренування для ніг

Тренвання для пресу

Тренування у виконанні стрибка у довжину з місця

Виконаємо спеціальні бігові вправи

https://www.youtube.com/watch?v=uKAWsQ1qOTY

Жонглюємо м’ячем

https://www.youtube.com/watch?v=zNeGfQCW4tE

Увага! 
При виконанні вправ не забуваємо про дотримання умов карантину. 
Дбаємо про своє здоров’я .
  

Будьте здорові! 





11  клас 

Модуль  "Легка атлетика, футбол"  


Опрацювати теоретичні матеріали

Види легкої атлетики

https://www.navitv.net/vydy-legkoyi-atletyky/  

 http://uaf.org.ua/images/otherdocuments/amator/Sport_queen.pdf



Ознаки втоми та перевтоми під час занять легкою атлетикою
https://valeon.io.ua/s849211/oznaki_vtomi_pid_chas_zanyat_fizichnimi_vpravami

Історія розвитку футболу


Поняття суддівства у футболі

https://sport.ua/uk/sport-wiki/442484-arbitr

Робимо зарядку


https://www.youtube.com/watch?v=a9FAumVgbE0

https://www.youtube.com/watch?
v=asYnEswDPHE&feature=share&fbclid=IwAR2tsLvNaUWP5JPuFJFE_mSNBfHHTnA-o1LQS8W_EUSPzcjVech-WshLb-E

Вправи на рівновагу
https://www.youtube.com/watch?v=Bz2L95t2G_M

Інтервальне тренування для ніг

Тренвання для пресу

Тренування у виконанні стрибка у довжину з місця

Виконаємо спеціальні бігові вправи

https://www.youtube.com/watch?v=uKAWsQ1qOTY

Жонглюємо м’ячем

https://www.youtube.com/watch?v=zNeGfQCW4tE

Увага! 
При виконанні вправ не забуваємо про дотримання умов карантину. 
Дбаємо про своє здоров’я .
  

Будьте здорові! 

Третій тиждень навчання

Продовжуємо працювати над завданнями попереднього тижня


5 клас

Онлайн уроки проходитимуть з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Початок уроків о 10:00.
Третім уроком кожного дня у розкладі стоїть урок рухової активності- «руханка»


Уроки з усіх предметів транслюватимуть телеканали «ПлюсПлюс» та «112 Україна».
Перегляд можливий на YouTube-каналі МОН https://www.youtube.com/channel/UCQR9sMWcZshAwYX-EYH0qiA
Долучаємось до виконання вправ

6 клас
Онлайн уроки проходитимуть з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Початок уроків о 10:00.
Третім уроком кожного дня у розкладі стоїть урок рухової активності- «руханка»


Уроки з усіх предметів транслюватимуть телеканали «ZOOM» та «News One».
Перегляд можливий на YouTube-каналі МОН https://www.youtube.com/channel/UCQR9sMWcZshAwYX-EYH0qiA
Долучаємось до виконання вправ

7 клас
Онлайн уроки проходитимуть з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Початок уроків о 10:00.
Третім та шостим уроком кожного дня у розкладі стоїть урок рухової активності- «руханка»


Уроки з усіх предметів транслюватимуть телеканал «ZIK».
Перегляд можливий на YouTube-каналі МОН https://www.youtube.com/channel/UCQR9sMWcZshAwYX-EYH0qiA
Долучаємось до виконання вправ

8 клас
Онлайн уроки проходитимуть з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Початок уроків о 10:00.
Третім та шостим уроком кожного дня у розкладі стоїть урок рухової активності- «руханка»


Уроки з усіх предметів транслюватимуть телеканал  «Індиго» та «УНІАН».
Перегляд можливий на YouTube-каналі МОН https://www.youtube.com/channel/UCQR9sMWcZshAwYX-EYH0qiA
Долучаємось до виконання вправ

9 клас
Онлайн уроки проходитимуть з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Початок уроків о 10:00.
Третім та шостим уроком кожного дня у розкладі стоїть урок рухової активності- «руханка»


Уроки з усіх предметів транслюватимуть телеканал  «Рада» та «UA:Культура».
Перегляд можливий на YouTube-каналі МОН https://www.youtube.com/channel/UCQR9sMWcZshAwYX-EYH0qiA
Долучаємось до виконання вправ

10 клас
Онлайн уроки проходитимуть з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Початок уроків о 10:00.
Третім та шостим уроком кожного дня у розкладі стоїть урок рухової активності- «руханка»


Уроки з усіх предметів транслюватимуть телеканал  «UA:Перший».
Перегляд можливий на YouTube-каналі МОН https://www.youtube.com/channel/UCQR9sMWcZshAwYX-EYH0qiA
Долучаємось до виконання вправ

11 клас

Онлайн уроки проходитимуть з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Початок уроків о 10:00.
Третім та шостим уроком кожного дня у розкладі стоїть урок рухової активності- «руханка»


Уроки з усіх предметів транслюватимуть телеканал  «М1».
Перегляд можливий на YouTube-каналі МОН https://www.youtube.com/channel/UCQR9sMWcZshAwYX-EYH0qiA
Долучаємось до виконання вправ






Увага! 
При виконанні вправ не забуваємо про дотримання умов карантину. 
Дбаємо про своє здоров’я .
  

Будьте здорові! 





Четвертий тиждень навчання

Продовжуємо працювати над попередніми завданнями , виконуємо "руханки" в режимі онлайн навчання.


Тренуємось у виконанні "човникового бігу"

Перегляньте відео за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=aVjoTUUHah0

Виконуємо стрибки через скакалку

Перегляньте відео за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=BUSudXtPPDg
https://www.youtube.com/watch?v=1GAW4MSEVLY
https://www.youtube.com/watch?v=ZzAyZDDgKmY
https://www.youtube.com/watch?v=c0JFbpQoqMs
https://www.youtube.com/watch?v=vqZ_SafvOK4
Продовжуємо працювати над попередніми завданнями , виконуємо "руханки" в режимі онлайн навчання.


П'ятий  тиждень навчання

Продовжуємо працювати над попередніми завданнями , виконуємо "руханки" в режимі онлайн навчання.






Увага! 
При виконанні вправ не забуваємо про дотримання умов карантину. 
Дбаємо про своє здоров’я .
  


Будьте здорові! 




Шостий  тиждень навчання



Продовжуємо працювати над попередніми завданнями , виконуємо "руханки" в режимі онлайн навчання.




Увага! 
При виконанні вправ не забуваємо про дотримання умов карантину. 
Дбаємо про своє здоров’я .
  




Будьте здорові! 









Немає коментарів:

Дописати коментар